Zájezd Kuba

Za poznáním přírodních krás do Kuby

Karibský ostrov Kuba stále láká mnoho turistů, protože se zde seznamují s milými lidmi, ochutnávají rum, relaxují na pěkných bělostných plážích, anebo obdivují krasové hory a políčka s tabákem.

Krásy kubánské flory a fauny

Na ostrově naleznete čtrnáct národních parků, kde žije mnoho zajímavých druhů ptáků, rostlin a živočichů. Nechybí velké množství různých palem, zejména palma královská o výšce až třiceti metrů, která se stala národním stromem této země. Tocororo má zase zabarvení svého peří do modra, červena a bíla, takže tento pták se stal rovněž národním symbolem. Zájezd Kuba vám umožní spatřit ve volné přírodě i nejmenšího ptáčka kolibříka, ale také úžasně vznešená hejna plameňáků. V tropických lesích nechybí různé druhy exotických a ovocných stromů. Spatříte mangovníky, banánovníky, citrusy a mnohé jiné. Během svých cest potkáte velké leguány, ale i některého z krokodýlů, kteří obývají i okolní ostrůvky.

Sierra Maestra pro milovníky hor

Největší horské pásmo Sierra Maestra má sopečný původ a rozprostírá se na ploše dlouhé 240 km, široké 30 kilometrů. Kuba zájezd vám ukáže, jak celé území pokrývají husté lesy. Na některá místa se prakticky vůbec nedostanete. Neprůchodnost se například využívala během revoluce, kdy tady povstalci našli bezpečný úkryt. Pokud se rozhodnete vydat na nejvyšší horu s nadmořskou výškou 1974 m, nezapomeňte se předem sehnat povolení ve městě Santiago se Cuba. Horu Pico Real del Turquino obklopuje národní park. Trasa na vrchol začíná buď u Las Cuevas s turistickou ubytovnou, anebo z městečka La Mula. Dále lze vyjít od Alto del Naranjo u La Plata či Santo Domingo. Výšlap patří mezi náročnější, proto si nezapomeňte dostatečné vybavení a vodu, protože zdejší klima se vyznačuje až 80ti procentní vlhkostí vzduchu. Na úpatí objevíte partyzánský tábor, kde v současnosti sídlí muzeum.