Co se skrývá pod slovem karambit?

cs go nože

Ve jménu blížících se Vánoc máme největší hrůzu při nakupování dárků pro naše drahé polovičky. Muži jsou známí větou “Já nic nechci.” a pokud jim z recese nechcete pod stromečkem nadělit jedno velké zabalené NIC, je třeba namáhat hlavinku samostatně. Jenže co dělat, když chcete dárek opravdu originální a už vás nebaví roční kombo trenky-ponožky-kosmetika? Pokud je váš muž nadšencem do PC her (a to zejména fenoménu CS:GO) či milovníkem zbraní a všeho, co se kolem nich točí, určitě ho neurazíte, pokud ve vánočním balíčku objeví karambit.

Co je to karambit?

Karambit je lovecký nůž neobvyklého tvaru, který sice stále patří k těm méně známým nožům, je po nich ale čím dál větší poptávka. Nůž pochází z Indonésie, má kořeny v Malajsii a Filipínách, kde jej používali domorodí vesničané pro lov. Jeho netradiční zahnutý tvar a kruh na konci rukojeti se dostaly do povědomí jiných kultur až na konci 60. let minulého století, a to v USA. Říká se ale, že k nalezení na území Spojených států byl už na konci devatenáctého století. V posledních desetiletích se stávají známějšími i u nás. Dnes se karambit hojně využívá jako pomůcka při vývcviku v různých bojových uměních.

O kvalitu se nebojte

Karambity se vyrábí z kvalitní nerezové oceli a délka čepele bývá kolem 9 centimetrů. Celková délka nože se pak pohybuje kolem 20 cm. Rukojeť je z tvrdého plastu. Zároveň k noži dostanete přesně padnoucí a ladící pouzdro na čepel.

Proč koupit?

Nože se obvykle používají také pro kempování, lov a nebo turistiku, provozuje-li vaše polovička jeden z těchto koníčků, máte ideální dárek. Neztratí se i ani při domácím využití. A pokud s jistotou víte, že je váš partner nadšencem do světa fantasy a válečné tématiky, či se zúčastňuje cosplay akcí, bude z cs go nože nadšený jako malý kluk. Na trhu je mnoho barev a motivů provedení, takže máte jistotu, že pořídíte originální kousek. Ale pozor: Nejde jen o stylovou hračku, ale zároveň stoprocentně funkční zbraň, a nepatří do ruky dětem.