Dokonalá káva v pohodlí domova

univerzální kávovar

Káva se pro většinu z nás stala nedílným „doprovodem“ každého dne. Je totiž víc než jen kofeinovým nápojem, který nám dodává energii a povzbuzení do nejrůznějších povinností. Představuje pro nás chvíle relaxace, klidu, pohody, zastavení v pracovním shonu, příležitost na chvilku si vydechnout. Když vás přepadne chuť na šálek opravdu lahodného moku, nemusíte kvůli tomu hned běžet do kavárny. Skvělou kávu s opravdu bohatou pěnou si můžete vykouzlit i v pohodlí vašeho domova. Stačí jen vědět, jak na to – a mít po ruce ty správné pomocníky.

Domácí příprava není věda

Domácí přípravy se rozhodně není třeba bát, nemusí to být žádná věda. Celý proces vám zabere jen o pár minut víc než zalití instantní směsi horkou vodou, výsledek však bude nesrovnatelně lepší. Potřebovat budete pouze dvě věci: kvalitní surovinu a výkonný kávovar. Pro kávu se vydejte do specializovaných prodejen, kde vám poradí s nákupem a někde nabídnou dokonce i ochutnávku. Stejně velkou pozornost věnujte i výběru přístroje, který vám kávu uvaří. Vězte, že nejlepší a nejvýkonnější nutně neznamená nejdražší – a naopak, nejdražší nemusí být nejlepší. Kromě ceny si tedy všímejte dalších faktorů.

Pro fajnšmekry a labužníky

Mezi nejoblíbenější kávovary patří ty pákové čili manuální, které ocení všichni ti, co si libují v precizní přípravě dokonalé kávy a také vysoké kvalitě hotového šálku. Většinou to však vyžaduje jistý cvik, abyste se naučili uvařit si černou lahodnou tekutinu přesně podle vaší chuti. Jakmile si však toto umění osvojíte, můžete si ji vyladit k naprosté dokonalosti a získat z ní jen to nejlepší. Pokud se do alchymie přípravy teprve pozvolna dostáváte, pak jistě oceníte univerzální kávovar ES-250K od společnosti Orava. Právě díky němu se z vás stane kávový guru, aniž byste se museli dokonale učit techniky procesu tvorby. Umožní vám totiž vyčarovat lahodný šálek nejen z mleté kávy, ale i z porcované nebo z kapslí – rychle, jednoduše, bez čekání. Jak to zvládá? Jednoduše, na rozdíl od běžných kávovarů, u nichž se tlak pohybuje mezi 15 – 18 bary, disponuje Orava ES-250K tlakem 20 barů, díky tomu připraví mnohem lepší kávu s jedinečnou bohatě krémovou pěnou. Dali byste si místo espressa raději cappuccino? Pro multifunkční kávovar žádný problém. Tak, dopřejte si to, na co máte chuť a užijte si svou chvilku zasloužené pohody na maximum!

Více informací najdete na webu http://grandecoffee.cz/ .