půjčka na auto

Operativní leasing jako jedna z možností získání vozu

Když se ve své profesní kariéře doberete úspěchu, zvyknete si využívat kvalitních služeb, které vám zjednodušují a zpříjemňuji váš život. K těm patří také operativní leasing, díky němuž lze jezdit automobilem bez starostí. Jak to vlastně všechno funguje a je tato služba vhodná i pro vás? 

Jak na to, abyste jezdili stále novým vozem?

Potřebujete mít k dispozici reprezentativní vůz, se kterým budete pravidelně jezdit do zaměstnání? Buď si ho koupíte, nebo pořídíte na operativní leasing. Proč využívat právě toto? V případě operativního leasingu si automobil od leasingové společnosti pouze pronajmete bez toho, abyste se stali jeho opravdovými majiteli. Nejčastější doba pronájmu je 24, 36 nebo i 48 měsíců, během které platíte fixní částku, jež se po dobu leasingu nemění. V ní je zahrnuté také povinné ručení a havarijní pojištění, jehož cena se odvíjí od výše spoluúčasti na pojistných událostech.

Výhody operativního leasingu

U klasické půjčky na auto řešíte obvykle nutnost složení počáteční hotovosti. U operativního leasingu nemusíte skládat akontaci při uzavírání smlouvy o pronájmu auta na splátky, tudíž není nutné mít ani předem naspořené nějaké peníze, jež lze přece využít i jiným vhodnějším způsobem. 

Když po skončení pronájmu vracíte vůz zpátky leasingové společnosti, odpadá vám jeho prodej s nepříjemným smlouváním o ceně. Prostě auto vrátíte a už se o víc nestaráte. Jestliže budete mít s vozem na operativní leasing nehodu, tak případou likvidaci pojistné události řeší právě zase leasingová společnost.

Váš vozový park může být stále obměňován, takže jezdíte jen v nových vozech, u kterých je předpoklad, že jsou po dobu záruky bez poruchy, a tudíž bez provozních problémů. Jestliže vás operativní leasing zaujal, není problém se blíže s ním seznámit na webu Driveto, kde jsou o něm uvedené veškeré podrobnosti.

Má operativní leasing nějaké nevýhody?

To víte, že není oblohy bez mráčku. I operativní leasing má některé nevýhody – například to, že si musíte sami kupovat pohonné hmoty, dálniční známku nebo platit pokuty. Další nevýhodou může být to, že ve smlouvě o pronájmu bývá často uvedený počet kilometrů, který lze s autem na splátky během pronájmu ujet. V případě překročení stanoveného limitu, přicházejí na řadu penalizace v podobě doplatku za každý ujetý kilometr navíc.

Nepříjemné pro některé nájemce vozidla na operativní leasing může být i to, že ho nesmějí řídit cizí osoby. Většinou je to povoleno pouze samotnému nájemci a jeho rodinným příslušníkům. Automobil nelze ani dodatečně upravovat namontováním příslušenství. Při skončení leasingu musíte vše dát do původního stavu, nebo odevzdat společně s automobilem bez náhrady. Týká se to hlavně montáže tažného zařízení.

Sdílet článek