Vysokozdvižné vozíky a kladkostroje šetří lidskou práci a pomáhají

vysokozdvižné vozíky

Přeprava zboží nebo skladové hospodářství je spojeno s nutností přemisťovat předměty z místa na místo. Ne vždy se jedná o věci, které je možné přenést jen v rukách. Zde pak přicházejí na řadu paletové vozíky a další technika, která s tímto pomůže. Jaká je nabídka tohoto sortimentu na trhu?

Ruční a elektrické paletové vozíky

V současné době se většina zboží ve větších kusech převáží na paletách, jež usnadňují manipulaci. Dají se totiž lehce zvážit i převážet za pomoci paletových vozíků. Ty jsou v nabídce na ruční pohon nebo s elektromotorem. Pro menší obchody běžně postačí ruční paletové vozíky. Obvykle se totiž nejedná o velké množství, které je třeba převážet, tudíž na to postačí lidská síla. Pro pohodlný a bezpečný úchop mají ergonomickou rukojeť, jež je potažená pryží.

Ve větších skladech, kde se převáží zboží ve velkých objemech, už ruční paletové vozíky nestačí a je lepší je nahradit elektrickými. Ty jsou vybavené elektrickým pohonem pro snazší pohyb, jejich obsluha nemusí vynakládat tolik fyzické síly. Kompletně elektrické paletové vozíky pak jezdí zcela samy bez lidského pohonu.

Elektrické vysokozdvižné vozíky

Skladové hospodářství musí využívat každý prostor, který je ve skladě k dispozici. Pro ukládání zboží na horní police regálů slouží elektrické vysokozdvižné vozíky, jež značně usnadní práci obsluhujícímu personálu. Díky těmto vozíkům se i velký kamion vyloží během krátkého času. Fungují na elektrický pohon, přičemž elektřinou je zásobuje velkokapacitní baterie.

Elektrické a ruční kladkostroje ulehčí práci

Manipulovat s těžkými břemeny je i pro více lidí kolikrát velmi složité. Aby tomu tak nebylo, je zapotřebí využívat elektrické a ruční kladkostroje, které předmět zvednou svižně a lehce. Podle typu jsou některé kladkostroje vybavené řetězem, jiné lanem z nerezové oceli. Jsou schopné pracovat v různých teplotních podmínkách, snesou i prostředí s vysokou vlhkostí.