Investiční zlato a co byste o něm měli vědět

Zlato

Stále se ještě nejedná o masově rozšířený investiční nástroj. Přitom je zlato unikátní komoditou, která by rozhodně měla tvořit část investičního portfolia. Už kvůli tomu, že se chová úplně jinak než akcie či jiné investiční prostředky.

Investiční zlato je pojem označující zlaté slitky a mince. Do zlata lze investovat například i nákupem akcií firmy těžící zlato, tento přístup s sebou ovšem nenese všechny výhody investičního zlata, jež si popíšeme.

Proč investovat do zlata?

Zlato je naprosto jedinečné aktivum: vysoce likvidní a vzácné. Není na nikom a ničem závislé, prodáte ho kdykoliv a kdekoliv. Výtečně funguje pro diverzifikaci portfolia, pomůže vám zmírnit ztráty v období ekonomických krizí, protože právě v dobách krizí jeho hodnota stabilně roste. Může sloužit jako zajištění proti inflaci a znehodnocení měny, což je právě důvod, proč je vhodné ho nakoupit zrovna teď.

Klíčová fakta, jež by měli investoři znát:

  • Zlato pomáhá diverzifikovat portfolio.
  • Dokáže ochránit peníze před inflací.
  • Jeho hodnota stabilně roste.
  • Je osvobozeno od platby DPH.
  • Když akcie klesají, zlato roste.

Kombinace těchto faktorů znamená, že přidáním zlata do investičního portfolia výrazně snížíte riziko pozbytí úspor.

Kolik peněz do zlata investovat?

Zkušení investoři si ve zlatě trvale drží 5 až 15 % svých úspor a v nejistých dobách toto množství navyšují. Aktuálně je doba nejistá, takže se nebojte do zlata uložit i více peněz. Bezpečně vaše úspory ochrání nejen před inflací.

Jak investiční zlato nakoupit?

Nejjednodušší je nákup online. Zamiřte do e-shopu www.zlate-mince.cz, vyberte si podle svých představ a objednejte až domů. Zlato je zde prodáváno vždy za aktuální cenu, ceny se mění každý pracovní den. Dejte si však pozor, u nákupů za vyšší částky je nutné peníze odeslat včas. Pokud se nepřipíšou do 15:00, budete nakupovat za cenu platnou následující pracovní den, jež se může lišit.