Vstříc elektrické budoucnosti? Aneb jaká je nová Škoda ENYAQ

Nová Škoda ENYAQ

Asi není potřeba příliš rozvádět, že jsme na prahu nové doby, aspoň co se týká automobilů. Elektromobily jsou zkrátka novým trendem, ať už jej vítáme, nebo se k němu zatím stavíme spíše skepticky. V podstatě všechny automobilky dnes jedou na vlně elektromobility, protože kdo dnes v této oblasti neinvestuje do vývoje, mohl by velice rychle ztratit své pozice na trhu. To vnímá také největší tuzemská automobilka, která představila plně elektrický ENYAQ iV, který má dojezd až přes 500 km.

Moderní karoserie a interiér

Pokud se nejprve oprostíme od toho, že se jedná o elektromobil, tak na první pohled vás samozřejmě upoutá karoserie. Je to vůz, který je určen pro rodinu a její pohodlné cestování, k čemuž nabídne dostatek komfortu i prostoru. Nová Škoda ENYAQ je však vůz, který si můžete chtít koupit z mnoha různých důvodů. Zaujmout vás může už jedinečný design, který je cítit modernou ze všech stran, přičemž je stále dokonale střízlivý. Určitá dávka extravagance je vidět nejen v exteriéru, ale také v interiéru, kde se designéři inspirovali moderním bydlením současnosti. 

Elektromobil

V interiéru se objevují prvky akcentující: 

  • Trvalou udržitelnost
  • Recyklovatelnost a přírodní materiály

Tento elektromobil tak rovněž hraje na ekologickou notu, která je zejména s plně elektrickými vozy neodmyslitelně spjata. Samozřejmě si můžete vybírat z různých provedení interiéru, které nejvíce vyhovují vašim představám.

Bezpečnost a moderní technologie

U moderních vozů je samozřejmě kladen vysoký důraz na bezpečnost, která je zde jednoznačně na prvním místě. Škoda ENYAQ iV má nejrůznější pokročilé asistenty, které vás dokáží ochránit vůbec před vznikem nebezpečných situací. Pokud už nastane nehoda, je zde řada systémů, které se snaží co nejefektivněji ochránit posádku. Standardem je tak třeba Head-up displej využívající rozšířenou realitu nebo 9 airbagů.

Nová Škoda ENYAQ