Tipy na jednoduchý trénink s velkým účinkem

Zvažujete, čím vylepšit svou domácí posilovnu? Chcete posílit své svaly, ale do posilovny to máte daleko nebo se jednoduše necítíte na cvičení před ostatními? Vsaďte na osvědčené tipy, s nimiž posílíte celé tělo, protáhnete zádové svaly a pokud celý den sedíte v kanceláři, poděkuji vám i sedací svaly. Začít můžete samozřejmě i s chůzí. Ta patří mezi nejpřirozenější pohyb, nezatěžuje klouby a zvládnou ji osoby s nadváhou či obezitou i starší ročníky.

Hloupost jménem 10 tisíc kroků

Dlouhé roky slyšíme ze všech stran, že bychom denně měli ujít alespoň deset tisíc kroků. Tento marketingový tah se povedl výrobcům běžeckých pásů a řadu let lidi motivoval držet tento počet při procházkách. Odborníci ale tento trend vyvrátili a tvrdí, že stačí procházky podle vlastního tempa a náročnosti terénu tak, aby byla chůze příjemná. Postupně můžete přidávat kroky i čas strávený chůzí. I když byste se divili, správná chůze je také umění. Člověk by neměl být shrbený, naopak hlavu táhnout nahoru, ramena držet dole a správně našlapovat. S tím vám pomohou hole nordic walking. V začátcích je ocení i lidé s bolavými klouby či obezitou.

Žebřiny a pět cviků, které musíte vyzkoušet

Domů si můžete pořídit žebřiny na cvičení. Cvičit na nich mohou všichni bez rozdílu věku. Nejčastějším cvikem je vis na žebřinách. Tento jednoduchý a populární cvik pomůže s bolavými zády i krkem. Zavěste se rukama a nohy nechte volně, houpejte s nimi do stran nebo je skrčujte směrem k tělu. Když visíte na žebřinách, můžete nohy i přitahovat a posilovat tak ruce, břišní a stehenní svaly. Na žebřiny se můžete pověsit i za nohy, hlavou dolů. Tento domácí fitness pomocník pomůže i při protahování, relaxaci a dětem umožní rozvíjet svou koordinaci a hledat nové způsoby, jak žebřiny zdolat. Domácí cvičení je jednoduché, pohodlné a můžete se na něj vrhnout kdykoliv si vyčleníte trochu času sami pro sebe.