Ruší vaši hifi soustavu šum z elektrické sítě?

hifi studia

Sestavili jste si doma luxusní hifi soustavu, ale výsledný zvuk stále není dokonalý? Vybavili jste vaši poslechovou místnost dokonalým odhlučněním a matriály pohlcujícími nežádoucí odrazy a ozvěny a stále to není ono? Na vině může být rušení z elektrické sítě. Kvalita napájení, ač je mnoha audiofily pohříchu opomíjena, má na výsledný zvuk zcela zásadní vliv. Většina lidí má totiž svou luxusní hifi soustavu zapojenou do běžného zásuvkového okruhu v bytě, kam jsou připojeny i ostatní spotřebiče jako pračka, myčka a podobně. Není proto divu, že všechny připojené přístroje jsou ovlivněny nejrůznějšími typy rušení či kolísání napětí.

Jak velký vliv má rušení ze sítě na hifi reprodukci?

Na většině přístrojů se pochopitelně rušení nijak neprojevuje. Výjimkou je citlivá elektronika hifi soustavy, kde může tento šum znatelně ovlivnit a degradovat výsledný zvuk. Do jaké míry, to si můžete snadno ověřit při návštěvě hifi studia, které má šum ze sítě spolehlivě ošetřen a jejichž poslechové místnosti nejsou ničím rušeny. Jedním ze spolehlivých hifi studií je i to od známého prodejce kvalitní hifi elektroniky, https://www.htpshop.cz/. Výhodou tohoto hifi studia je i to, že v případě, že vaše domácí hifi soustava je skutečně rušením ovlivněna, zdejší odborně vyškolený personál, pro nějž je hifi celoživotní vášní, vám rád pomůže tento problém vyřešit.

Jak vyřešit rušení hifi soustavy

Pro řešení problému s rušením se obvykle používá doplnění audio soustavy o napájecí filtry a kvalitní stíněné kabely. Je také možné připojit vaši hifi soustavu k vlastnímu jističi, takže zabráníte přenosu rušení z ostatních elektrospotřebičů zapojených v síti. Jakmile se vám podaří zbavit se rušení, budete si moci vychutnat poslech hudby v dech beroucí kvalitě, která potěší sluch každého audiofila.