škoda

Novinky z Mladé Boleslavi. Čím modely Scala a Kamiq oslovují české řidiče?

Jedna novinka klade důraz na emoce, druhá je zosobněním pro praktické městské vozidlo s vyšším posedem. Co přinášejí tyto vozy do boje proti svým konkurentům a proč byste se o ně měli zajímat? O tom si něco řekneme v následujícím článku.

Emotivní Scala na nové architektuře

První jmenovaný vůz, tedy nová Scala, je zajímavá zejména tím, že vyjíždí z výrobních linek na nové platformě. Ta nebyla použita dosud v žádném jiném vozu koncernu Volkswagen, což je pro škodovku poměrně netypické. Dosavadní vozy totiž vždy byly uváděny na některé, z již existujících platforem. Dokazuje to tak silnou pozici škodovky v rámci koncernu. Škoda Scala se poprvé ukázala v rámci konceptu VISION RS. Z toho se následně vykrystalizovaly dvě karosářské varianty, kterými jsou: 

  • Karoserie v klasickém provedení
  • Karoserie typu hatchback

Škoda Scala

Jak jsme již naznačili v úvodu, vozidlo hraje na emoce, což rovněž pro škodovku není zrovna typické. Tento vůz si tak klade za cíl oslovit také klientelu, která dosud nejevila o vozy Škoda zájem. Také standartní výbava je poněkud bohatší, než tomu bývalo v minulosti. V základu najdete třeba klimatizaci nebo dokonce i tempomat.

Městský crossover Kamiq

Druhé z jmenovaných vozidel, tedy crossover Kamiq, se veze na vlně úspěchu vozidel typu SUV. Kamiq ale není tak velký, je to totiž již zmiňovaný crossover, přesto nabídne vysoký posed, který je dnes tolik oblíbený. Ve městě tak máte dokonalý přehled o situaci na silnici, a přitom nemáte zbytečně rozměrné auto. Škoda Kamiq tak kombinuje výhody klasického osobního vozu a vozu SUV. 

Škoda Kamiq

Vozidla typu crossover nejenže jsou dnes v módě, ale jsou v podstatě dokonale připravena na každodenní boj do městských ulic. Zajišťují to také komfortní prvky výbavy. Mezi ty můžeme zařadit nastavitelné tlumiče nebo regulovatelný posilovač řízení. Ty pomáhají nejen komfortu, ale ocení je také vyznavači dynamické jízdy.

Sdílet článek