Bauer

Kvalitní vybavení na lední hokej je pro hru základem

Hokej je hra pro odvážné hráče s duší bojovníka, kteří se nebojí, když utrží nějakou ránu. A o ně není při sportovním utkání na ledě nouze. Hokejista musí umět vydržet bolest a pochopitelně hlavně dobře bruslit. Pro mnoho chlapců se stal vzorem Jaromír Jágr a chtějí se mu vyrovnat. Jaké vybavení na lední hokej byste měl pořídit, když váš potomek bude chodit na tréninky do sportovního oddílu?

Mládežnický hokej

Pravidelným trénováním, pílí a houževnatostí se mnozí začínající mladí hokejisté mohou probojovat až mezi elitu, která vydělává závratné sumy peněz. Ne každému se to podaří, ale tu možnost mají všichni, kdo se přihlásí do některého dětského sportovního oddílu, který vychovává hokejisty. Sport musí kluky hlavně bavit a o hokeji to platí zvláště. Na rodičích je, aby své potomky podporovali psychicky i finančně. Důležitá je správná hokejová výstroj, která není levnou záležitostí.

Naprostým základem jsou brusle. Ty by měly být vybírané podle věku i zátěže sportovce. Obvykle jsou navrženy tak, aby respektovaly vývoj nohy u dětí i jejich hmotnost. Použitý materiál dovoluje noze volně dýchat a úvaz se umožňuje individuální nastavení. Je to důležité pro pohodlné nošení, aby obuv nikde netlačila.

K hokeji patří správná hokejka

Žádný hokejista se neobejde bez hokejky. Pro jejich výrobu se používá klasický pevný materiál. Podle zahnutí spodní části i svojí délkou hokejka respektuje velikost i styl hráče. Jsou také rozděleny podle toho, jakou ruku upřednostňuje, jestli levou, nebo pravou, což je důležité pro hru. Někdy si rodiče při výběru vhodného vybavení pro lední hokej nedovedou vybrat. Nabídka je totiž opravdu pestrá a každý se v ní neorientuje. Jistě je na místě si nechat poradit, ať už od trenéra, nebo přímo ve specializovaném obchodě. Dobré zkušenosti bývají například se značkou Bauer, kterou prodává také internetový obchod bauerhockey.cz.

Sdílet článek