Jaká měřidla a kalibry budete potřebovat, pokud se chystáte obrábět?

V naší zemi najdeme tisíce zkušených obráběčů, kteří se díky svému řemeslu velmi slušně živí. Jedná se totiž o nevyčerpatelný obor plný příležitostí pro šikovné kutily. V dnešní době dokonce plní mnoho z nich zakázky ve své vlastní domácí dílně. Co budete potřebovat, pokud chcete plnit práci svědomitě a přesně? 

Stoprocentní kontrola se vyplatí 

Ani nejšpičkovější stroj vám sám o sobě nikdy nezaručí stoprocentní spolehlivost. Vždy je totiž nutné počítat s lidským faktorem. Přesně proto je klíčem k úspěchu neustálé měření všech předepsaných rozměrů. To platí hlavně pro uložení díry a hřídele, stejně jako závity. Právě dané oblasti patří k nejproblémovějším činnostem. 

Nejpoužívanější pomůckou jsou měřidla mikrometrická, s jejichž pomocí zvládnete hravě určit většinu vnějších rozměrů obrobku. Nezapomínejte ani na hloubkoměr, dutinoměr, posuvné měřítko či třeba úchylkoměr. Daná sestava je alfou i omegou úspěchu. 

Z hlediska uložení a závitů musíte myslet na čtyři různé druhy pomůcek. První kategorie vyžaduje válečkový a třmenový kalibr, zatímco šroubovici vyzkoušíte s pomocí závitového kalibru a měřicích kroužků. Stačí se podívat do strojírenských tabulek, abyste si uvědomili, jak velké množství normovaných druhů budete potřebovat. 

Kvalita znamená zisky 

Raději kupujte vždy nové a kvalitní pomůcky. Jedině ty vám zajistí stoprocentní přesnost, díky níž se vyhnete reklamacím a ztrátě zákazníků. V dnešní době není nutné utrácet kdovíjaké peníze a objíždět kamenné prodejny.

Spousta obráběčů spoléhá na služby známého e-shopu pod odkazem meridla.cz. V jeho prostředí najdete úplně všechny normované kalibry i měřidla. Daní dodavatelé mají neustále plný sklad a objednávky odesílají téměř ihned. A co víc, nabízí zboží za velmi příjemné ceny.