Jak se stát lovcem pokladů? Zkuste Magnet fishing

Oboustranný magnet na magnet fishing F-500

Jako bájní lovci pokladů v oceánech. Skoro tak se můžete cítit, když z hlubin rybníka nebo řeky vytáhnete svůj první plný hrnec. Akorát ne zlaťáků, ale plný bláta nebo řas. I tak je magnet fishing zábava. Jste na čerstvém vzduchu, zažíváte chvilky napětí. A občas nějakou cennost z vody opravdu vylovíte! Čtěte dál.

S počtem výprav za magnetickým lovem se zvyšuje šance na vytažení něčeho cennějšího, než jsou rezavé dráty nebo děravé trubky od kamen. Pokud si zvolíte vhodné místo, ze dna městské stoky nebo jezera v oblasti přístavu vylovíte možná utopené jízdní kolo nebo trezor. Ten ale bývá většinou už prázdný.

Někdy se zase k silnému magnetu přicvakne stará munice nebo dokonce zbraň. Pozor na ně, raději je nahlaste rovnou z místa na Policii ČR. Mohou být životu nebezpečné nebo pocházet z trestné činnosti.

pevné lano na magnet fishing

Jak magnetický lov vypadá

Magnetický lov probíhá jednoduše. Na pevné lano přivážete silný magnet, který spustíte na dno. Zvolte správný uzel na magnet fishing. Táhnete po dně směrem k sobě a nakonec vytáhnete z vody ven.

Možná už během tažení magnetu po dně ucítíte zaškubnutí, když se k němu přicvakne něco většího z feromagnetického kovu – železa nebo oceli. Jestliže se nic nepřicvaklo, postup opakujte. A pak zase a zase, anebo popojděte o kus dál.

Výbava na magnet fishing

K lovu toho moc nepotřebujete, stačí pár věcí:

  • Silný neodymový magnet s okem, například M-10 s magnetickou silou 198 kg,
  • pevné lano na magnet fishing,
  • protiskluzové ochranné rukavice – v různých velikostech na unimagnet.cz,
  • plastový kýbl na případné úlovky,
  • hodí se i antibakteriální gel na ruce,
  • a mobil nebo foťák pro záznam nálezů.uzel na magnet fishing

Kam vyrazit na magnetic fishing

Ideální jsou místa, kde se pohybuje větší množství lidí – pláže u jezer, hráze rybníků, nábřeží řek, přístavní mola. Ale vyrazte tam v době, kdy je tam lidí naopak málo, třeba brzy ráno nebo když je deštivo či chladno, ať máte na lov klid.

I když to zní velice lákavě, lov z kašen je pasé, navíc velice neetický a dokonce i v kolizi se zákonem, jelikož kašny i jejich obsah vždy někomu patří.

Tip: Oboustranný magnet na magnet fishing F-500 se silou 2 × 500 kg!

Všechny úlovky s sebou pryč

Ať už z hlubin vylovíte cokoliv, odneste to pryč. Nepotřebné předměty můžete pak vyhodit nebo nechat ve sběrných surovinách. Pokud toho bude hodně, možná si i něco málo vyděláte.

Úspěšný lov s magnetem!