Jak chytat ryby podle českých rybářů

Konečně počasí přeje nejen těm, kteří milují jezdit na bruslích, ale také těm, kteří rádi rybaří. Právě na tuto volnočasovou aktivitu je nyní ten nejlepší čas. Abyste se však letos těšili z majestátního úlovku, pojďme se podívat na několik tipů či způsobů, jak chytat ryby podle českých rybářů. Vyzbrojte se krmnými boilies a vzhůru do toho!

Pohodové rybaření na položenou

Mezi nejatraktivnější způsoby rybaření je rybaření takzvaně „na položenou”. Podle českých rybářů mluvíme o nejatraktivnějším způsobu rybaření v českých vodách. Hlavním benefitem jsou především klid a pohoda, jakých při této volnočasové aktivitě dosáhnete. 

Pokud chcete v rámci tohoto způsobu rybaření uspět a těšit se ze skutečně majestátních úlovků, měli byste si s sebou vzít například zvukový stabilizátor záběru nebo číhátko. Aby vám to odsýpalo, mějte s sebou i vařič na kávu, ať si čekající chvíle zpříjemníte.

Aktivní rybaření na přívlač

Jestliže však tento pomalý způsob rybaření není zrovna pro vás, ale toužíte po troše aktivity, pak vás pravděpodobně zaujme spíše rybaření takzvaně „na přívlač”. Jedná se o akční techniku rybolovu, při kterých prakticky pořád něco děláte. Nahodíte a poté pomalými tahy nebo záškuby pohybujete nástrahou na háčku, čímž vychytáváte místa, kde se ryby zdržují.

Na tomto typu rybolovu je atraktivní to, že se můžete pohybovat jak po břehu, tak ve vodě nebo můžete jezdit na loďce.

Muškaření se pstruhovou povolenkou

Jestliže máte pstruhovou povolenku a speciální vybavení typu prsačky na ryby nebo muškařský prut, můžete vyzkoušet ještě jiný akční typ rybaření, jakým je muškaření. Tento způsob rybolovu je ideální i na krásné řeky, ve kterých můžete chytit třeba pstruha obecného nebo potočního.

Pokud se rozhodnete pro tento typ rybolovu, pamatujte na to, že se jedná o poněkud náročnější disciplínu. Jestliže s rybařením začínáte, raději to vyzkoušejte s jinými metodami rybolovu.