Bezdrátový rozhlas je v obci důležitým zdrojem informací

rozhlas bezdrátový

Ke koloritu každé vesnice patří i rozhlasové vysílání, kterým obecní úřad dává občanům na vědomí důležité informace, zprávy ze zasedání nebo novinky v kultuře a ve sportu. Staré vysloužilé rozhlasy po drátě tak postupně nahrazují bezdrátové ústředny, které nabízejí mnohé služby navíc.

Komplexní služby na jednom místě

Své o tom ví i česká společnosti ELMIK, která se návrhem řešení i montáží bezdrátových rozhlasů zabývá. Na trhu se pohybuje již od roku 1994 a za tu více než dvacetiletou činnost získala v oboru bohaté zkušenosti. Ty zúročuje v nabídce služeb nejen v České republice, ale také u našich sousedů na Slovensku.

Povinností obcí je také informovat své obyvatele o případných mimořádných událostech, jakými mohou být živelné pohromy, chemické havárie nebo požáry. Výhodou bezdrátového digitálního rozhlasu BIS III-digi je především to, že zajišťuje tyto informace i v situaci, kdy na obecním úřadě není osobně přítomna obsluha. Společnost ELMIK nabízí komplexní služby, které zahrnují i zpracování studie či měření pokrytí signálu. Její zákazníci se tak mohou spolehnout, že získají vše potřebné, aby bezdrátový rozhlas ve své obci nebo městě mohli spustit.

Jak funguje bezdrátový rozhlas?

Na sloupy veřejného osvětlení společnost ELMIK na základě zpracované studie namontuje rozhlasový bezdrátový přijímač. Ten je vybavený ovládáním hlasitosti i digitálním kódováním, jež zabraňuje případnému zneužití vysílání neoprávněnými osobami. Aby byla zaručena jeho plná funkčnost, je napájený bezúdržbovým akumulátorem, který využívá elektrickou energii z vedení veřejného osvětlení. Rozhlas bezdrátový musí nabízet dobrou slyšitelnost po celém obvodu obce. K tomu slouží možnost připojit jeden až čtyři reproduktory.

Zákazníky obvykle zajímá dosah vysílání a jak je zajištěno vysílání v případě výpadku elektrické energie. Dosah se pohybuje okolo 10 kilometrů. Jako vysílací pracoviště slouží bezdrátová ústředna, která umožňuje přenos mluveného slova i hudby. K ní lze připojit neomezený počet bezdrátových rozhlasových přijímačů.