Bez katalyzátoru ani ránu. Jak poznáte, že je ten váš poškozený?

Katalyzátor je velmi šikovný vynález, který se poprvé začal v autech objevovat na začátku sedmdesátých let minulého století. Jako první s ním přišla automobilka Cadillac, přičemž se rychle rozšířil dále. V současnosti se jedná o naprostou samozřejmost moderní dopravy. Jak rozpoznat jeho rozbití? 

Je to snadné 

Nejdříve se společně mrkneme na to, co je katalyzátor. Tato pomůcka je součástí výfukového systému vozidla a připomíná bandasku. Uvnitř ní dochází k zachycování nebezpečných zplodin během jízdy. Ty se následně rozkládají na méně škodlivé látky a pokračují z výfuku ven. To znamená čistější a zdravější vzduch v našich městech. 

Případné poškození poznáte poměrně snadno. Dávejte si pozor na kombinaci těchto problémů – start až na několikátý pokus, kolísavý výkon během jízdy, výrazný zápach „zkažených vajec“ linoucí se z výfuku. Pokud pozorujete zmíněné potíže, přichází na scénu výkup katalyzátorů.

Vydělejte si peníze na nový kus 

Katalyzátor je poměrně cenná pomůcka, která se skládá z drahých kovů. Stejně tak obsahuje značné množství nebezpečných zplodin, které se hodí ekologicky zlikvidovat. S tím vám pomůže třeba oblíbená společnost s webovými stránkami pod odkazem výkup katalyzátorů Ostrava.

Tito poskytovatelé vykupují katalyzátory (i monolity) a filtry pevných částic z automobilů. Velkým lákadlem je hlavně vysoká finanční kompenzace, díky níž si můžete vydělat na novou součástku. 

V sekci výkup katalyzátorů ceník stačí vyplnit jednoduchý formulář a počkat si na nezávaznou cenovou nabídku. Poté se sami rozhodnete, zdali je pro vás případná částka zajímavá. Nemusíte přitom jezdit na pobočku, protože celý proces snadno vyřídíte i online přes kurýrní společnosti. To platí jak pro Čechy, tak i naše sousedy ze Slovenska.