Lámete si hlavu s vánočními dárky? Nemusíte!

Vánoce se blíží! Už máte promyšleno, čím své blízké obdarujete? Pokud ne, máme pro vás pár tipů. 

Vánoce patří mezi nejoblíbenější svátky roku. Časem zklidnění a pospolitosti. Tak by tomu alespoň mělo být. Je pravda, že okolnosti klidný element vánočních svátků v posledních několika letech značně narušily. Jeden rok covid, další válka na Ukrajině, ten následující energetická krize, a mohli bychom pokračovat. Ale víte, co se říká. Spousta věcí je taková, jaké si je uděláte. Snažte se proto eliminovat veškeré negativní vlivy, držet se hesla, že to, co nezměním, nechám koňovi, a vytřískejte z letošních Vánoc maximum. 

Vánoce a dárky

Ale zpět k tématu nastolenému v titulku tohoto článku. Dárky k Vánocům patří, o tom bez debat. Obzvláště, pokud jde o děti. No jo, co však blízkým vlastně pořídit, obzvláště, pokud se domníváte, že mají všechno. Volba vánočního dárku v některých případech může být pěkně tvrdým oříškem. A to přitom obchody a e-shopy překypují zbožím všeho druhu. 

Jaký by měl být dárek? 

Dárek by měl být pokud možno originální. Proto není zcela vhodné darovat třeba peníze, byť je spousta lidí, především z řad teenagerů, upřednostňuje. Pak se nestane, že pod stromečkem najdou něco, co skončí zapomenuté v zadní části skříně. Nebo to prodají na Vinted. Pokud se vám ale i přesto obálka s penězi příčí, darujte druhému něco, co ho opravdu potěší. V tomto ohledu se vyplácí vycházet ze zálib obdarovaného. 

Co komu? 

Máte doma náruživého čtenáře? Kupte mu nějakou pěknou knihu. Má obdarovaný rád tvrdý alkohol? Radost mu může udělat třeba dárková bedna Jack Daniels nebo dárková bedna slivovice. Ženy vždy potěší nějaká kosmetická sada, parfém nebo šperk. Kde ale stojí, že dárek musí být materiální? Darovat můžete i zážitky. Milovníka rychlých aut určitě potěší zážitková jízda na okruhu v Lamborghini. A milovníka adrenalinových sportů třeba seskok padákem. Možností je nakonec celá řada, nezdá se vám?