Beskydy – ideální pro aktivní dovolenou

Patříte mezi milovníky hor a zvažujete, kam se tentokrát vydat za poznáním, čerstvým vzduchem a řadou aktivit? Máme pro vás skvělý tip. Beskydské kopce totiž nejsou jen Lysá, Smrk nebo přehrada Šance. Beskydy nabízejí spoustu výletů pro rodiny s dětmi i náročné dospěláky, kteří spojí výšlap nebo cyklotoulky s výtečnou místní gastronomií.

O čem jste možná ještě neslyšeli

Nebudeme vás lákat na nejvyšší horu Lysou či snad na Pustevny, kam se dostanete pohodlně i lanovkou, o tom se totiž mluví pořád a všude. Zkuste poznat Beskydy z jiného úhlu pohledu a užít si netradiční akce. Například pro milovníky běžkování se nabízí vždy upravené trasy k Ivančeně, skautské kamenné mohyle. Kdo si chce užít zimní beskydskou krajinu, může si projít okruh okolo Zbuja, kde se přes Medvědí skálu dostanete až k údolí řeky Ostravice. Okolo tisu na vás pak čeká naučná stezka, popřípadě šestikilometrový okruh kolem Ostré hory. V Beskydech se dá ale i krásně odpočívat a vychutnávat vyhlášené speciality. Těmi je proslulá Malá Morávka, kde se i letos budou podávat domácí kynuté knedlíky s ovocem a přelivem. Letos půjde již o 21. ročník borůvkových hodů a vychutnat si je můžete i v Karlově pod Pradědem.

Kde se ubytovat?

Jestliže se nechystáte pouze na odpolední výlet do Beskyd, pak si včas rezervujte vhodné ubytování. Nabízí se  například ubytování Malá Morávka, odkud to budete mít kousek za zábavou i sportem. Malebná Malá Morávka je krásná po celý rok, své největší kouzlo má však v hlavní letní sezóně, kdy příroda bujaří a zahrádky restaurací lákají na výtečnou českou kuchyni. Kdo cestuje s partou přátel nebo snad rodinou, má šanci sledovat volné termíny ubytování pro chaty Malá Morávka, kde si užijete zasloužené soukromí, odpočinek i výhledy do okolní přírody. Beskydy se letos opět těší na velký nápor turistů, zvláště těch českých, kteří postupně zdolávají vrcholy a nejznámější místa. Co kdybyste ale letos Lysou a Smrk vynechali a vsadili na tipy, s nimiž si užijete i turisty příliš neprobádanou oblast Beskyd?