Kalibry pro všechny typy závitů

Mnoho průmyslových odvětví se neobejde bez porovnávání rozměrů u součástek a produktů, které vyrábí. Pochopitelně se musí podnikatelé vyvarovat zmetkům, aby jejich náklady nebyly příliš vysoké. 

Bohatá nabídka kalibrů a měřidel

Během výroby se objeví spoustu situací, kdy je nejlepší něco přeměřit. Měřidla a kalibry pomáhají dodržovat stanovenou jakost a přesnost. U strojírenství, frézování, závitování nebo vrtání jde hlavně o kvalitu, proto je lepší vybírat nástroje, které vás nezklamou a budou spolehlivé. Komplexní nabídka kalibrů a měřidel je připravena na webových stránkách https://www.meridla.cz/kalibry/, kde vám neuniknou osvědčené nástroje a novinky. K výrobě kalibrů se používá speciální kalibrační ocel. Pořídíte si jak všechny druhy vnějších a vnitřních závitů, tak modely vhodné pro M, G, UNF, UNC, NPT, Rp, UNEF, TR, BSF, UNJEF a další. Z měřidel si snadno obstaráte výškoměry, hloubkoměry, posuvná měřítka, tří dotykové dutinoměry nebo mikrometrická měřidla. Mikrometrická měřidla mají specifické využití a měření je díky nim rychlé a jednoduché. Existují mikrometry vnitřní, třmenové, speciální a mikrometrické hlavice. Posuvná měřítka přesně určí délkové rozměry a mohou obsahovat hloubkoměr, kruhový číselník nebo digitální úpravu. 

Měření pomocí kalibrů

U kalibrů vlastně přímo neměříme, ale spíše porovnáváme, aby dané rozměry odpovídaly zadaným parametrům. Jde o nejrozšířenější porovnávací měřidla. S kalibrem velice rychle zkontrolujete zhotovené výrobky. Tvarem nebo rozměrem se kalibry rovnají měřenému obrobku. U kalibrů najdete vždy jednu kratší zmetkovou stranu a jednu delší dobrou. Druhá zmíněná se musí vejít do otvoru, jinak jde o nevyhovující produkt. Válečkové kalibry lehce zkontrolují průměr válcového otvoru obrobku. Závitové kalibry se využívají i v domácích dílnách a v menších provozovnách. Vyrábějí se s důrazem na odolnost proti mechanickému opotřebení.