Archivní víno je skvělou investicí

Archivní vína nemusí sbírat pouze znalci. Doporučenou lahvinku ocení ti, kteří mohou chtít investovat, ale také si ji pořídí ti, pro něž bude mít symboliku. Ochutnat víno z roku, kdy jste se narodili, pořídit si lahodný mok z doby vaší svatby nebo narození dítěte a po letech si jej otevřít při speciální příležitosti, to za to stojí. 

Vynikající francouzská červená vína 

Jde doslova o tekutý poklad, víno je komoditou, jejíž hodnota stále stoupá. Ať už máte k vínu dlouhodobý vztah nebo se teprve poznáváte, určitě si nechte poradit od profesionála. Je škoda dělit lahve jen podle barvy, která vám víc imponuje. Lidé mnohdy preferují bílá vína, protože jsou lehčí. Ovšem kvalitní francouzská červená vína vám poodhalí nové obzory. Leckdy jsou silnější, ale právě u nich více rozpoznáte charakter místa, kde rostly hrozny. Archivní vína jako taková jsou nápoje s dobrým potenciálem zrání, vyšším obsahem cukru, kyselin, alkoholu a cukru. Samotné zrání kvalitního vína se odehrává v sudech, poté v lahvích a do prodeje jde až tři roky po sklizni, někdy i déle. Jak jistě víte, s přibývajícími lety pak archivní vína získávají na chuti i vůni. Tomu můžete pomoct sami, když budete víno u sebe doma skladovat v horizontální poloze ve tmě, při optimální relativní vlhkosti a při stálé teplotě kolem 10 °C. 

Excelentní archivní francouzské červené víno 

Například právě zmíněné francouzské červené víno může být ideálním dárkem pro každého. Nemusí jít ani o velkého znalce, když však darujete lahvinku s významným datem stáčení, dáte najevo, že jste si s výběrem lámali hlavu a nevzali jste první lahev v supermarketu. Partnerovi můžete zakoupit lahvinku z doby, kdy jste měli svatbu, rodičům věnujte víno k výročí třeba zlaté svatby. Teď zbývá jediné. Kde sežnete kvalitní vína? Například na e-shopu Wineme, kde si můžete koupit něco pro sebe i nápaditý dárek pro někoho jiného.