Špičkové pneumatiky na zimu

pneumatiky na zimu

Od listopadu jsme v pneuservisech zaznamenali neuvěřitelné fronty řidičů, kteří neotáleli a na výměnu gum u svého plechového miláčka se vrhli včas. Nicméně stále se najde obrovské procento řidičů, již váhají, do jakých zimních pneumatik investovat tak, aby byly maximálně finančně výhodné a zároveň obstály dobře mezi konkurenty. Ovšem první mrazíky už ráno registrujeme, proto je značně riskantní vyjíždět na letních gumách na cesty, a ohrozit tak sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Pokud tedy nemáte univerzální pneu a stále váháte, je nejvyšší čas vybrat favority testů.

Continental jasným vítězem

Continental WinterContact TS860

Každoročně jsou prováděny velmi přísné testy zimních pneumatik, které jsou rovněž velkou inspirací a pomocí při rozhodování. Skvělou investici představuje model Continental WinterContact TS860 pyšnící se vynikajícím výkonem na sněhu. Nejlépe obstál při brzdném výkonu a má rovněž skvělý handling na suchu. Díky tomu je zajištěn maximální zážitek z jízdy, bezpečnost a přesnost řízení. Značně nízký valivý odpor nezvyšuje spotřebu paliva, což ocení řidiči, kteří si hlídají průměrnou spotřebu během celého roku. Špatně si nevede ani zimní pneu z dílny Semperit, konkrétně model Master-Grip 2 s výborným bočním vedením po celou dobu životnosti. U těchto gum je potřeba počítat s kratší brzdnou dráhou na zledovatělé vozovce, příjemně překvapí dobrým handlingem na suchém povrchu.

master-grip

Barum a Matador

Gumy Barum a Matador pravidelně udržují své pozice v testech a jejich kvalita se nemění. Pyšní se zlepšenými záběry na sněhu, sníženou spotřebou paliva díky nižšímu valivému odporu a samozřejmě dobrou ovladatelností na mokré vozovce i v zimních měsících. Co stojí za zmínku, jsou v případě pneu Barum Polaris vyšší kilometrový výkon a skvělé samočistící vlastnosti. Chcete-li jezdit bezpečně, cítit se komfortně a své vozidlo ovládat s naprostou přesností, investujte do ověřených gum, jež nabízí například Bestdrive.