Co je to legovaná ocel? Jaký dodavatel ji má k dispozici?

Legovaná ocel je ve své podstatě druh oceli s přídavkem jiných legujících prvků než uhlíku, které zlepšují vlastnosti jako takové. Běžnými příměsemi jsou chrom, kobalt, molybden, mangan, nikl, titan, wolfram, křemík a vanad. Legované oceli mají vyšší odolnost proti korozi, tvrdost, pevnost, odolnost proti opotřebení i houževnatost. 

Legované oceli se používají pro výrobu různých nástrojů a taktéž konečných výrobků napříč všemi průmyslovými odvětvími. Přesnou jakost a složení takové oceli je možné přizpůsobit i specifickým požadavkům. 

Co je legovaná ocel?

Legovaná ocel je materiál na bázi železa, který kromě uhlíku obsahuje jeden nebo více záměrně přidaných prvků, které zlepšují jednu i více fyzikálních či mechanických vlastností. Legující prvky většinou tvoří 1 až 50 procent hmotnosti složení kovu

Jaké je složení legované oceli?

V závislosti na požadovaných vlastnostech materiálu může legovaná ocel obsahovat širokou škálu a různá množství legujících prvků. 

Obsah uhlíku v legované oceli závisí na typu. Většina ocelí má obsah uhlíku nižší než 0,35 % hmotnosti uhlíku. Pokud vezmete v úvahu nízkouhlíkaté oceli určené pro svařování, tak ty mají obsah uhlíku nižší než 0,25 % hmotnosti a často je obsah uhlíku nižší než 0,15 %.

Dodavatel hutního materiálu

Pokud hledáte společnost zaměřující se na dodávku hutního materiál, po všech stránkách vás nadchne Primapol. Působí na tuzemském trhu od roku 2004 a za dobu své existence si vybudovala přední postavení na trhu s hutním materiálem. Disponuje rozsáhlým skladem, kde najdete tyče ocel, hliníkové slitiny, legovanou ocel a spoustu dalšího. 

Primapol si zakládá na kvalitě, preciznosti a spolehlivosti. Dodává hliník, protipožární produkty, technické plasty, titan a taktéž nerezovou ocel.