Chraňte svůj majetek i během své nepřítomnosti

kamerové systémy

Když nechytnete zloděje za ruku při činu, jen těžko se prokazuje jeho vina. Policie má sice mnoho účinných prostředků, jak lumpa dopadnout, bohužel jsou ale na dlouhé lokty. A pokud je vaše poškození minimální bez újmy na zdraví, jejich postupy jsou ještě pomalejší, protože mají přednost závažnější přestupky. Proto je dobré být o krok napřed a hlídat si svůj majetek sám. Kamerové systémy vám umožní podívat se na poškozená místa, kde jste nemohli být, zpětně. Dovolí vám podívat se na váš majetek z počítače a mobilního telefonu online.

Nejedná se tady o porušování osobních práv, ale o skutečnou pomoc při neočekávaných situacích. Navíc sama existence kamery v objektu a samozřejmě viditelné oznámení, může nepříjemným zážitkům zabránit. Z praxe jsou například velmi rizikové restaurace obzvláště na vesnicích a na kraji měst. Osobně znám dvě takové hospody. Velmi příjemné restaurace, ne nějaké putyky, a přesto nebo právě proto si je za cíl vybral zloděj. V obou případech si nechali majitelé nainstalovat kamerový systém až po incidentu. Pachatel může klidně celý večer být hostem hospody a počkat až obsluha úplně osiří. Pak obsluhu přepadne a připraví o celodenní tržbu. Poškozená obsluha nese odpovědnost za peníze a jen těžko dokazuje, kdo je viníkem.

Jak se vyznat v kamerovém systému?

Určitě není nic jednoduššího než požádat odborníka o radu. Vy sami musíte mít jasno, co a proč chcete ve dne v noci sledovat. Kamery můžou být umístěny tak, aby nebyly vidět, ovšem ony musí vidět perfektně. Určitě při nákupu rozlišujte, zdali bude kamera sloužit k hlídání venkovních i vnitřních prostor. Co je pro vás důležité, noční vidění nebo panoramatický rozhled. Dokonalost přenosu a obrazu zajistí IP kamery. V případě nutnosti trh nabízí i kamery, které rozpoznávají tepelné stopy či snímkování.

Záložní zdroj je samozřejmost

Kamerový systém stejně jako spousta jiných elektro zařízení nemůže fungovat bez energie. Při montáži kamer promyslete, jak využít záložní zdroje UPS. Tyto náhradní zdroje umožní kamerám nepřerušeně nahrávat, dokud problém s výpadkem proudu nevyřešíte. Jak se říká, čert nikdy nespí, tak buďte bdělí.