měřidla

Přesné měření s profi kalibry

Mnoho oborů se neobejde bez naprosto přesného měření. Stavebnické, geodetické a strojírenské práce musí vykázat přesnou činnost, jinak by kvůli malé chybě došlo k různým potížím a ohrožení bezpečnosti.

Kalibry se špičkovou kvalitou

Čeho se týká kalibrace? Jde o činnosti spojené jasně stanovenými podmínkami pro zjištění hodnot veličin, které obstaral měřicí přístroj. Kvalitu zakoupených přístrojů by mě prokázat kalibrační protokol. Měří se vnější a vnitřní tvary. Mezi nejrůznější měřidla patří hloubkoměry, třídotykové dutinoměry, kalibry, výškoměry, posuvná a mikrometrická měřidla. Rozhodně při volbě vhodných pomůcek preferujte spolehlivost i při náročných podmínkách. Potěší prodloužená životnost a různé měřicí rozsahy. Nejprve si ujasněte, jak často plánujete užívání a k jakému účelu. Potom snadněji objevíte vyhovující sortiment, klidně i hodně specifický.

Využití kalibrů v praxi

Něco změřit patří k nutnostem v každé výrobě, kde se přísně dodržují přesnost a jakost. Stačí chvilka, abyste zajistili dokonalou kontrolu produktů. Válcové otvory se kontrolují válečkovými kalibry. Vybírat lze mezi oboustrannými a jednostrannými. Oboustranné disponují zmetkovou a dobrou stranou.

Odchylky závitů snadno odhalíte závitovými kalibry, kterých existuje několik druhů – například M – metrické, G – trubkové, UNC, UNF, UNEF trny a kroužky, NPT.

Tip na závěr

Hledáte široký výběr profi nástrojů? Zkuste www.nastroje.cz, kde jistě objevíte vše potřebné. Navíc vám bude umožněno prokonzultovat, které kalibry, měřidla a frézy se stanou pro vaše obory nejužitečnějšími. Výběr pomocí profesionálního servisu jistě nezklame. Spolehněte si také na rychlou expedici naskladněného zboží, garanci příznivých cen a slevy u vyšších odběrů. Umožněna je též zakázková výroba na základě výkresu nebo konkrétních požadavků.

Sdílet článek