Buď frajer a udělej si pilotní průkaz. A nezapomeň se pojistit…

Život je moc krátký na to, abyste si nesplnili alespoň pár dětských snů. Samozřejmě nemáme na mysli ty naivní, jako je popeláře nebo svatba s brýlatou spolužačkou (ze které, jen tak mimochodem, vyrostla super kost). Co byste řekli na absolvování letecké školy a získání pilotní licence?

Létání je neskutečný adrenalin. Jen si představte, jak sedíte v kokpitu, držíte knipl a svět vám leží u nohou. Přesněji pár set metrů pod nohama… Pilotní průkaz vám nadobro změní život. Řítit se velkou rychlostí v oblacích je něco úplně jiného, než všechny všední věci, které jste dělali doposud!

Ovšem pozor. Létání nebude legrace, pokud výcvik neabsolvujete pod taktovkou špičkového instruktora. Proto neváhejte a raději si připlaťte za odpovídající kvalitu. Nechcete přece, aby některý z vašich budoucích letů skončil špatně?

knipl

A teď otázka na tělo. Kdo může absolvovat pilotní výcvik? Minimální věková hranice pro ultralighty je pouhých patnáct let. Soukromí piloti mohou létat od 17 let a komerční od 18. No, a pokud vám bylo jednadvacet, můžete pilotovat i „bójing“.

Rozhodnete-li se pro životní změnu, nezapomeňte se řádně pojistit. Na vypůjčeném letadle můžete udělat paseku i v případě neopatrné manipulace s přístroji nebo tvrdším dopadu na přistávací plochu. S úsměvem na rtech vylezete z letadla, pronesete legendární větu „Nebojte se, jsem v pořádku!“ a vzápětí zjistíte, že majiteli stroje dlužíte nemalou sumičku. V těchto momentech je kvalitní pojištění pilotů k nezaplacení, a to doslova.

pojištění pilotů

Resumé zní jasně. Pilotní průkaz je vyšší úroveň frajerství, ale nic se nemá přehánět. Raději si sjednejte pojištění pro pilota online – třeba jen pár minut před odletem. Budete mít jistotu, že kdyby něco, tak pojišťovna zaplatí škodu. Ze stejného důvodu si přece sjednáváte i pojištění do zahraničí.