Zlato patří do finančního portfolia každého muže

zlato

Nechceme teď rozhodně podceňovat dámy, že k nim patří pouze zlaté šperky, ale pravdou je, že každý muž by měl mít ve svém finančním portfoliu zlato jiné – investiční. Je to totiž právě zlato, které odolává plíživé inflaci, jež je doslova posedlá užíráním našich těžce vydělaných peněz.

Zlato, které držíte v ruce – pouze to je tím správným

K dovednostem moderního a dynamického muže patří rozhodně schopnost investovat. Jenomže… Nemusíte se bát, že všem těm finančním produktům zas tak moc nerozumíte, nemáte k nim důvěru, nebo vás vlastně vůbec nebaví se touto problematikou zabývat. Přesto z vás může být top investor s perfektními výsledky vzhledem k boji vaší peněženky s inflací. Vykašlete se na všechny finanční produkty – akcie, opce, CFD apod. Neberte ani ty, které staví na obchodování a spekulování se zlatem. Prostě si zlato kupte jako zlatou cihlu (plnohodnotnou alternativou jsou též investiční zlaté mince). Že je kilová zlatá cihla za 1,3 milionu nad vaše možnosti? A taktéž si neumíte představit, jak ji rozměnit na drobné, pokud byste třeba zrovna polovinu potřebovali utratit za nové auto?

„Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořicí programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého,“ vysvětluje Pavel Trtík, zakladatel nejznámějšího českého e-shopu s investičním zlatem u nás. Rozhodně tedy není nutné nakupovat pouze velké zlaté cihly. Ta vaše, první, může vážit jen pouhý 1 g. Třeba si ji pak odložíte na památku jako vaši první investici do zlata, která se stala začátkem vaší správné strategie, jak zachovat hodnotu svého majetku.

„Dříve bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě,“ dodává Trtík, který vlastní též kamenné prodejny zaměřeny na investiční kovy a současně na numismatiku. Pokud tedy zejména svůj první nákup chcete raději uskutečnit osobně, prodejny najdete v pražském Obecním domě a ve Vsetíně. Firma má provozovnu i na Slovensku v Bratislavě.

A co stříbro? Srovnejte si jeho výhody a nevýhody se zlatem

Stříbro je vedle platiny a paladia další možností, jak investovat do drahých kovů. Jeho cena na trhu se obvykle odvíjí od aktuálního růstu průmyslové výroby, nebo od její stagnace. Takže perspektivu na růst ceny stříbro rozhodně má. Do nevýhody se zlatem se dostává ve chvíli, kdy jej nakupujeme. U investičního zlata jako u jediného drahého kovu nemusíme zaplatit DPH. Takže okamžitě ušetříme 21 %.

Udělejte si zlatem radost

Ze začátku vás budou bavit i vaše zlaté slitky, tedy zlaté cihličky. Pokud chcete skutečně top značku slitků, sáhnete po Argor Heraeus. Kdo si potrpí na anonymitě, ten by měl raději nakupovat zlaté investiční mince. Ty nejsou na rozdíl od slitků značeny výrobním číslem. Výbornou značkou investičních mincí jsou rakouské Wiener Philharmoniker.

A když chcete ještě něco exkluzivnějšího? Jeden tip pro vás máme. Jde o numismatický unikát – zlaté svatováclavské dukáty. Jejich hmotnost a ryzost stanovil Karel IV. a věřte nevěřte, razí se v limitovaných edicích i dnes. Proto je o ně velký zájem.

Zlato z e-shopu je bezpečné

Češi se naučili zejména během pandemie nakupovat investiční zlato online. E-shop Zlate-mince.cz je prověřeným prodejcem a zaslat investiční zlaté slitky, investiční zlaté mince, ale třeba i různé numismatické produkty lze zcela bezpečně jako pojištěnou zásilku. Pro drobné investory to přináší řadu výhod. Z každé výplaty i z každých prémií si prostě snadno své peníze z bankovního účtu proměníte na investiční zlato. Nepotřebujete na investice miliony jako u nemovitostí a ihned svůj majetek chráníte před inflací. Podle odborníků bude cena zlata určitě růst.