Zdravá výživa a dietní jídelníček

Ať už na úrovni mezilidské, pracujeme-li s lidmi, s nimiž si nerozumíme, nebo hygienické. V centru našeho zájmu stojí, ale správná životospráva, zdravá výživa a zdravá strava. Správná životospráva a zdravá výživa je především o pravidelném stravování a také jisté dávce pohybu. Tomu může v některých případech administrativní práce, jednou monotónní, jindy zase časově náročná a ve stresu, klást překážky. V centru zdraví Amb point vám připraví dietní jídelníček upravený zcela individuálně podle vašich potřeb a výsledků diagnostiky.

Pravidelně zdravě se stravovat

Jak zhubnout a pravidelně zdravě se stravovat vám nejenom poradí odborníci v centru zdraví Amb point, ale také diagnostikují na tělesném analyzátoru, váš celkový přehled o stavu a vnímání těla, množství tuků, svalů. Zdravá výživa by měla vypadat takto, kdy se ráno vydatně nasnídáme. V ranních a dopoledních hodininách je lidský organismus nejlépe z celého dne připraven na příjem energie a umí ji také nejlépe využít. Vyvážená snídaně by měla obsahovat sacharidy, bílkoviny a v ideálním případě kousek zeleniny nebo ovoce.

Dopřejte si dopolední svačinku

Zdravá výživa a dietní jídelníček, kdy nejdůležitější faktor je také pitný režim, tj, alespoň 2 litry tekutin za den. Zhruba po dvou hodinách si dopřejte dopolední svačinku a po dalších dvou až třech hodinách se naobědvejte, samozřejmě pokud nemáte tuto možnost v závodní jídelně či v okolí pracoviště, připravte si oběd doma. V odpoledních hodinách, zhruba hodinu před odchodem ze zaměstnání, se ještě jednou najezte, tímto způsobem významně napomůžete udržovat organismus v kondici, díky čemuž budete lépe zvládat i stresové situace. Kancelářský způsob života, ač to nemusí být na první pohled zřejmé, představuje pro lidský organismus celou řadu ohrožení.