Zájem o celoroční pneumatiky výrazně poklesl

Slyšeli jste o takzvaných celoročních pneumatikách? Nebo je dokonce používáte? Pak byste měli vědět, že zájem o celoroční pneumatiky výrazně poklesl, protože správný řidič má pro své auto zvlášť zimní, zvlášť letní pneumatiky, čímž si zajišťuje výborné jízdní vlastnosti. Proč už nejsou celoroční pneumatiky tak oblíbené?

Celoroční pneumatiky je něco jako půl na půl a nikdy nic na půl nefunguje. Celoroční pneumatiky by se na vozidlech objevovat ani neměli. V zimě nenabízí tak kvalitní obutí, jako klasické zimní pneumatiky. A v létě zase na letní pneumatiky nemají. Z pohledu bezpečnosti je tedy velmi dobré, že zájem o celoroční pneumatiky klesá a můžeme jen doufat, že bude klesat dál, až tyto výrobky budou z trhu úplně staženy.

Zájem o celoroční pneumatiky klesl o neuvěřitelných 35 %, což jej skvělé. Celoroční pneumatiky totiž způsobují kolizní brzdění. Znamená to, že vaše Škoda Fabia má obuté kvalitní zimní pneumatiky, a tak můžete razantně brzdit i na sněhu. Kdežto auto za vámi má celoroční pneumatiky, a tak má horší brzdění. A může dojít k tomu, že do vás narazí.

Kdo si pořizoval celoroční pneumatiky?

Seriózní řidič by si celoroční pneumatiky nikdy nepořídil. Nejčastěji tuto variantu volili majitelé vozů SUV či obyvatelé velkých měst, například Prahy a Brna. Sice jsou celoroční pneumatiky levnější, jejich cena se pohybuje kolem 1 700 Kč za kus, ale ani přesto se zájem o ně nezvyšuje, což je dobře. Automobilový průmysl by měl zakázat výdej těchto pneumatik do oběhu. Jde zde totiž o bezpečnost řidičů.

Obraťte se na autobazar AAA Auto, kde si zase můžete koupit ojetý vůz.

Sdílet článek