manipulační technika

Vybíráme manipulační techniku do velkých skladů

Manipulační technika se stala nedílnou součástí skladů. Díky ní už není práce skladníků označována za nejnáročnější práci vůbec, ale jedná se o méně náročnou práci, která dokonce i baví. Mnozí lídři firem však stále váhají nad tím, jestli do skladů podniků opravdu manipulační techniku koupit. Nebude práce skladníků příliš lehká? Budou mít lidé, co dělat?

Lídři firem by si však měli uvědomit, že pokud budou investovat do manipulační techniky, práce ve skladu sice bude jednodušší a méně náročná, ale za to bude rychleji odsýpat. Skladníci budou pracovat ve skladu svižněji a rychleji, budou přemísťovat potřebné materiály a zboží s elegancí a rychlostí, tudíž se výrazně zrychlí chod skladu a také celého podniku. Následovat budou vyšší a rychlejší zisky a následné větší obraty. Není tedy důvod, proč váhat nad manipulační technikou.

Otázkou je, pro jakou manipulační techniku se rozhodnout, pokud jste majitelem velkého skladu. Přece jen manipulační technika je široký pojem, který označuje hned několik strojů a vymožeností. Investujte zejména do níže uvedených vozíků, které ve velkém skladu jednoznačně oceníte.

Vysokozdvižné vozíky dostanou vše do velkých výšek

Nepostradatelnou manipulační technikou ve velkém skladu jsou jednoznačně vysokozdvižné vozíky, které dostanou vše potřebné do velkých výšek. Dostanou do výšin nejen palety, ale také si poradí s jinými věcmi, které je třeba přemístit. Při výběru vysokozdvižných vozíků se zaměřujte na nosnost – ta hraje velkou roli.

Jistou inovací vysokozdvižných vozíků jsou elektrické vysokozdvižné vozíky, které se snadněji ovládají, dokážou navíc zastat více práce.

Nízkozdvižné vozíky budete také potřebovat

Ne vždy ale přijdou vysokozdvižné vozíky vhod. Někdy jsou lepší nízkozdvižné vozíky, které rychle a svižně přemístí palety do nižších polic či regálů. Opět existuje jistá inovace nízkozdvižných vozíků, a sice elektrické nízkozdvižné vozíky, které jsou opět lehce ovladatelné.

Sdílet článek