Vánoční dárky pro sportovce. Co vybrat?

dámské sportovní legíny

Nadšeného sportovce nikdy neurazíte dárkem pro sportovce, jejž ze sta procent využije. A to ani v době Vánoc. Výběr takového dárku přirozeně souvisí s druhem sportu, kterému se dotyčný věnuje. Jiné propriety ke svému koníčku potřebuje běžec, jiné pak využije fotbalista, tanečnice nebo fitnesska.

Pokud si nejste jistí, po jaké pomůcce z praktické oblasti sáhnout, nabízí se univerzální dárky jako kvalitní chytré hodinky, ergonomicky tvarované lahve na pití, oblíbené proteinové nápoje, popřípadě třeba i poukázka do fitcentra či na masáže.

Legíny s širokým využitím po celý rok

Druhou alternativou je pak samozřejmě koupit něco konkrétního, co dotyčný využije přímo k onomu danému sportu – fotbalový míč pro vášnivého fotbalistu, florbalové brankářské chrániče pro vaši malou florbalovou hvězdu, eventuálně něco hezkého z oblasti funkčního prádla pro kohokoli. Zatímco mezi ženami jsou čím dál oblíbenější dámské sportovní legíny využitelné napříč sportovním spektrem, mezi muži jsou to funkční trička či mikiny, jež vždy jako když najdou, ať už při přípravě na trénink či jen při výletě na hory. Univerzální jsou například kompresní podkolenky, sportovní batoh, nebo funkční čepice – ať už ta s kšiltem na uzavřená sportoviště, popřípadě ta hřejivá a savá pro venkovní sporty. Dnešní možnost vše si přesně proměřit a dohledat v tabulce velikostí je natolik velkorysá a praktická, že se nemusíte bát, že byste míry netrefili. Navíc – zboží se dá vždy vrátit a stejně tak vyměnit za stejný kus v jiné velikosti.

Kdy si dát pozor?

Pozorní bychom byli zejména v oblasti výběru obuvi. Ano, dostat kvalitní boty určené pro sport, který milujete, to je splněný sen. Často je to navíc dokonce velká investice. Ale vězte, že konkrétně při výběru bot pro kohokoli jiného, než pro sebe byste měli být velmi obezřetní. Takové boty by totiž měly sedět minimálně tak, jako ty nejpohodlnější bačkory. Nesmí nikde táhnout nebo řezat, nesmí být nikde volné… A to se při výběru velmi těžko odhaduje. Proto konkrétně u tohoto dárku apelujeme, abyste netrvali na momentu překvapení a nechali obdarovaného si boty předem vyzkoušet.