Letecký kurz

Udělejte si pilotní průkaz: Váš život dostane nový rozměr!

Pokud hledáte způsob, jak zaručeně zahnat nudu a zároveň máte rádi výzvy, přihlaste se do školy létání a udělejte si kvalifikaci na pilotování soukromého letounu. Pilotní průkaz vám může doslova změnit život. Nevěříte? Přečtěte si, proč byste ho měli mít!

Nevšední koníček plný adrenalinu

Pilotování je jasnou volbou pro každého, kdo chce zažít něco nepoznaného. Ačkoliv jste již možná řídili off-road, sjížděli divokou řeku na raftu či prováděli jiné adrenalinové záležitosti, žádná z nich nemá na létání. Pocit, kdy se s letounem odlepíte od země a pohlédnete na ni z ptačí perspektivy, je nepopsatelný.

Létání je hobby, kterému se oddává stále více lidí. Není sice pro každého, ale to ani řízení automobilu. Nevíte-li co s volným časem, budete ho moct trávit v kokpitu letounu. A když budete chtít, pozvete své přátele na vyhlídkové lety. Umožní vám to škola létání.

škola létání

Efektivní vnitrostátní i mezinárodní přesuny

Z Ostravy do Prahy v rekordně krátkém čase? Ráno tam a večer zase zpátky? To vše bez čekání v kolonách? Díky pilotnímu průkazu žádný problém. Pro každého, kdo často podniká delší vnitrostátní přesuny, je pilotní průkaz velkou pomocí. V případě přesunu do sousedních států to samozřejmě platí dvojnásob. Nebudete muset čekat na odbavení ani přestupovat.

Perspektivní kariéra pilota

Možná vás pilotování začne bavit a rozhodnete se pro změnu povolání. Ostatně proč taky ne – komerčních pilotů je poměrně málo a bez problémů byste se na trhu práce uplatnili. Letecký kurz potřebný k provádění letů „za úplatu“ nese označení CPL(A) a umožní vám létání v jednopilotních letadlech v pozici velitele, ale také létání ve vícepilotních letounech jako druhý pilot.

vyhlídkové lety

Motivovali jsme vás? Přesto doporučujeme, abyste nejdříve absolvovali vyhlídkové lety, případně si pilotování vyzkoušeli. Zjistíte, jak vás to ve vzduchu baví a až poté se rozhodnete pro regulérní pilotní kurz.

Sdílet článek