Učte se hovorovou angličtinu z filmů

Seznam filmů s hovorovou angličtinou

Pokud chcete umět dobře anglicky, pak musíte umět formální angličtinu i hovorovou angličtinu. Formální angličtina se používá v učebnicích, ve školách či v práce. Hovorová angličtina se používá při běžné komunikaci na ulici i ve filmech. Jazyková škola Frýdek Místek vám poskytne vhodný seznam filmů, ze kterých se můžete učit hovorovou angličtinu.

Anglický film s titulky

Jak se tedy nejlépe naučit hovorovou angličtinu z filmů? Nejlépe to uděláte tak, když budete sledovat anglický film s českými titulky. Na některých přehrávačích si můžete přehrát dokonce české i anglické titulky zároveň. Ve filmu si snadno všimnete hovorových vazeb, frází a výrazů. Jazykové kurzy Ostrava zaměřené na hovorovou angličtinu vám můžou pomoci vaše znalosti ještě zdokonalit.

Zajímavé informace si zapisujte

Sledování filmů je zábavné, ale měli byste k tomu přistupovat i jako k výuce. Veškerá hovorová slova vám totiž v hlavě nezůstanou. Proto si připravte papír a tužku. Když ve filmu zachytíte nějaké zajímavé slovo či obrat, tak neváhejte film pozastavit a slovo si zapsat. Slova používejte ve stejném kontextu. Také si vyhotovte český překlad. Některé kurzy hovorové angličtiny se poté zaměřují na tyto zápisky, které se nahlas čtou do třídy. Je to velice snadný způsob výuky hovorové angličtiny.

Sdílet článek