Mitas pneumatiky na zemědělské stroje

Tipy pro výběr pneumatik na zemědělské stroje

Zemědělská technika zahrnuje širokou škálu strojů, kterým je však společný důraz na bezpečnost a také co nejsnazší manipulaci i v náročném terénu. Na to má značný vliv dobrý stav pneumatik a také jejich vhodný výběr. Na co se při jejich výběru zaměřit a jak zvolit ideální model?

Každý zemědělský stroj charakterizují jiné požadavky na vhodné pneumatiky. Je tak velmi důležité vybírat je s ohledem na to, zda jsou určeny pro vysoce výkonné traktory, agroindustriální stroje, přípojné stroje, či těžkou lesní techniku. Dalším důležitým parametrem je umístění v rámci vozidla (přední nehnaná náprava, hnaná náprava atd.), což ostatně platí i v případě pneu určených pro nákladní vozidla. Svou roli může hrát také to, jaká další technika bude za zemědělským strojem připojena a podobně.

Nejsou pneumatiky jako pneumatiky

Při výběru pneumatik pro zemědělské stroje se rozhodně nevyplatí rozhodovat se pouze na základě ceny. Životnost kvalitních pneumatik totiž může být mnohem delší, což ve výsledku znamená nejen finanční úsporu, ale také mnohem méně starostí souvisejících s jejich častějšími kontrolami a předčasnou výměnou.

Dobrým poměrem kvality a ceny jsou charakteristické Mitas pneumatiky na zemědělské stroje. Tradice těchto pneumatik je spojena zejména s motocykly, ale široký výběr poskytují i v rámci sortimentu pneu pro zemědělskou techniku a aplikace.

Další informace týkající se Mitas pneumatik pro zemědělské stroje můžete najít na stránkách internetového obchodu Nekvinda – Zemědělská technika. Zde lze jednoduše najít vhodný model pneumatik na základě konkrétního typu zemědělského stroje a podle dalších důležitých parametrů. Nechybí ani další druhy pneumatiky, jako jsou pneu pro stavební techniku, nákladní vozidla a další typy strojů a vozidel.

Sdílet článek