Autobaterka dle auta

Správná autobaterie pro vaše vozidlo

Žádný nový vůz nezůstane stále dobře pojízdný, když se o něho řádně nestaráte. Čas od času to chce měnit i důležité části, kam patří autobaterie. Nejlépe uděláte, když si je pořídíte u prodejců, kteří nabízí originální produkty.

Výhody originálních autobaterií

Každý majitel osobního nebo nákladního automobilu, ale také motorky, skútru či jiných druhů dopravních prostředků ví, že autobaterie tíhnou k vybíjení. Následně se musí vyměnit, ale na vás je, abyste vybrali ten správný model. Autobaterka dle auta se dá i jednoduše objednat online, dokonce můžete počítat s doručením zcela zadarmo. Dávejte si však pozor na výběr, protože neoriginální kousek vám může způsobit značné problémy při používání. Nejlépe uděláte, když zvolíte typy navržené od výrobců nebo prodejců. Jak vybrat správně? Nakoukněte do uživatelské příručky auta, kde najdete potřebné informace, tedy značku a parametry používané autobaterie. Pokud jste dokumenty někam založili, napoví vám i webové stránky výrobců či jiné internetové zdroje.

Rozdělení používaných autobaterií

Akumulátor je možné zvolit také podle charakteristik momentálně používaného, ale určitě nevynechte zkontrolování vyhovujícího typu. Autobaterie dle typu aut se rovněž rozděluje na základě technologie výroby. Jedná se o olověné druhy s příměsí kalcia, GEL, EFB a AGM. Mezi nejlevnější se řadí olověné, avšak tento zastaralý postup už zaniká a využívají se modernější způsoby. Hodí se pro starší automobily. U akumulátorů se přednostně soustřeďte na pólování, napětí a rozměr. Obecně se dělí autobaterie na standardní údržbové, bezúdržbové a trakční.

A zase potřebujete něco navíc? Podnikání není snadné, ale dobře vybavené online obchody vám ušetří čas se sháněním nezbytností pro vaši práci. Veškeré zboží naleznete skladem a k zaslání do 24 hodin na Nekvinda – Zemědělská technika a.s.

Sdílet článek