tažné zařízení

Snadné pořízení tažného zařízení

Zdá se vám výběr vhodného tažného zařízení pro vaše vozidlo příliš složitý? Bojíte se, aby pasovalo? S expertem vám to půjde mnohem snadněji, protože se k tomu pravému druhu dostanete přes značku výrobce, model a typ automobilu.

Druhy a použití tažných zařízení

Na vaše vozidlo zvolíte buď pevné, odnímatelné, nebo otočné tažné zařízení. Pevné vás vyjde cenově nejvýhodněji, ale záleží na vás, jestli ho budete používat dlouhodobě, třeba s přípojným vozíkem. Stačí vám ho mít připojené párkrát za rok? Zvolte odnímatelná provedení, která se zhotovují s automatickými, ručními nebo pákovými systémy. Spolehnout se lze na bezproblémový provoz, maximální nosnost a dobrý vzhled. Hodit se bude hlavně pro sezónní sportovce, kteří si přejí nosič kol na tažné zařízení. Když vám bude vadit přidělaný kulový čep, dá se sundat, což u pevného nelze realizovat.

Pochopitelně, i když se zajímáte o častější převoz kol, je k dispozici nosič na kola na tažné zařízení. Existují další způsoby používání, mezi nimi přepravy člunů k jezerům a řekám, na karavany, obytná auta, převozy koně do nové stáje nebo na turnaje apod. Otočné systémy spadají do luxusní třídy. Dovedou vás oslnit pohodlnou manipulací a fungováním bez potíží. Kdykoliv se rozhodnete je použít, jsou připraveny a nezklamou vás nejen po technické stránce, ale dokonce ani po vzhledové. Více informací naleznete zde.

Tažné zařízení pro nejrůznější modely aut

Ať už vlastníte jakoukoliv značku, určitě si vyberete vhodné tažné zařízení právě pro váš vůz. Jde o velice komplexní zařízení a na trhu se setkáte s mnoha systémy. Například pro tažné zařízení Seat LEON se případně dělá na nárazníku výřez, ale také se někdy liší kabeláž instalované elektro přípojky. Na vás je, abyste si vybrali správně k vašemu typu vozidla. Pokud preferujete automatický odnímatelný systém, přednastavený kulový čep slyšitelně zacvakne.

Sdílet článek