pojišťovna ERGO

Škodu způsobenou zaměstnavateli může krýt pojistka. Pojištění volte dle rizika

Drtivá většina lidí je v pracovněprávním vztahu se zaměstnavatelem. V zaměstnání ale může velice snadno vzniknout škoda, kterou zaměstnanec způsobí nejčastěji samozřejmě neúmyslně. Výše případné škody je hodně úměrná tomu, jaká je vlastně zodpovědnost daného zaměstnance. Pojištění je na místě vždy, je ale potřeba zvolit také vhodnou variantu pojištění, aby byly v dostatečné míře kryty případné škody.

U každého zaměstnance to může být jinak

Aby byla vaše pojistka skutečně výhodná, je určitě potřeba se zaměřit na její parametry. Jak jsme již řekli, protože u každého zaměstnance může být jiná zodpovědnost, a tedy přirozeně také jiná míra rizika, nabízejí pojišťovny více variant pojištění. Pojištění profesní odpovědnosti je nejčastěji obecně rozděleno na základě typických skupin zaměstnanců. Nejčastěji lze v tomto ohledu sjednat: 

  • Standardní pojistku
  • Pojistku vhodnou pro řidiče

Pojištění profesní odpovědnosti

Běžné pojištění většinou postačuje typickému zaměstnanci ve firmě. Potom jsou zde také zaměstnanci, kde je zvýšené riziko, což jsou obvykle řidiči, kteří využívají služební vůz. Mohou to být také zaměstnanci, kteří obsluhují stroje. Třeba pojišťovna ERGO má variantu pro řidiče ještě dále rozdělenou, kde lze lépe pojistit ještě zaměstnance, kteří používají služební vůz pro soukromé účely. Jedná se konkrétně o varianty Řidič a Řidič PLUS. 

U zmiňované pojišťovny získáte celou řadu výhod, jako je široký rozsah pojistné ochrany, celosvětovou platnost, která je využitelná třeba na služebních cestách, a také nízkou výši spoluúčasti na škodě.

Sjednejte si pojistku za výhodných podmínek

Při sjednání pojištění lze získat také slevu. Jedna možnost je, pokud bude pojistku sjednávat zaměstnavatel pro více zaměstnanců. Také je možnost získat výhodnější podmínky v případě sjednání dalších pojistných produktů u stejné pojišťovny.