sady koncových měrek

Sady koncových měrek mohou být ocelové i keramické

V přesném strojírenství jsou nepostradatelnou pomůckou koncové měrky. Dodávají se jako ocelové, ale stále žádanějšími jsou ty keramické, které mají až desetkrát delší životnost.

Využití koncových měrek se liší podle třídy přesnosti, do které spadají. Dělí se do třech skupin. Nejméně přesnými jsou dílenské (2, C), přesnější pak kontrolní (1, B), etalonové (0, A) a zcela nejpřesnější pak kalibrační měrky (K, 00, AA). Ty se pak používají přímo ke kalibraci.

Koncové měrky jako základ délkového měření

Koncové měrky jsou důležitým nástrojem pro poměřování a měření délek, ale i pro kalibraci přípravků či měřidel. Velice významnou vlastností měrek je nejen jejich přesnost, ale též odolnost. O té rozhoduje materiál, ze kterého se vyrábí. Obvykle jde o ocel a tvrdokov, ale v poslední době se stále častěji prosazují keramické měrky z až desetkrát větší odolností proti otěru, a tedy rovněž s výrazně delší životností.

Johansonovy měrky, jak se tyto základní měrky nazývají, jsou vlastně destičky nebo hranoly dodávané jako krátké s délkou 0,3 až 100 mm, či dlouhé s délkou 125 až 1000 mm. Koncové měrky dodává společnost Michovský-TOOLS, která se již 20 let specializuje na měřidla a jejich příslušenství. Základní koncové měrky specifikované DIN3650 dodává ve třídách přesnosti 0 a 1, jak ocelové, tak keramické, jednotlivě až do rozměru 1000 mm i v sadách.

Sady koncových měrek

Michovský-TOOLS nabízí sady koncových měrek po 31, 87 nebo 103 dílech. Každá měrka má své identifikační číslo, čímž se zabraňuje omylům při měření. Měrky lze navzájem spojovat, a vytvářet tak jiné délkové měrky. Díky přesnosti stačí měrky k sobě přiložit a není nutné počítat se žádnou odchylkou.

Když potřebujete měrky levně a rychle

Společnost Michovský-TOOLS se snaží eliminovat čas, který je potřebný od objednání koncových měrek či jiných nástrojů až k doručení zboží zákazníkovi. A daří se jí to. Většinu výrobků může firma distribuovat již do 24 hodin. Navíc zboží nabízí za velice ekonomické ceny.

Sdílet článek