S digitálními tachografy na cesty nejen po EU

Digitální tachografy

Tak. Ještě stačí vložit kartu řidiče a kamion může vyrazit i s nákladem na cestu do daleka. Jednou z možností, jak dostát povinnostem vyplývajícím z nařízení Rady (ES) o kontrolním přístroji v silničním provozu, jsou digitální tachografy. Tyto automobilové “černé skříňky“ plní funkci počítačového záznamníku, který sleduje průběh jízdy řidiče v automobilové dopravě u vozidel nad 3,5 tuny.

Servis pro každého zákazníka

Pro provozovatele autodopravy, který musí plnit výše uvedené nařízení, je prioritní vybrat si ten správný a nejlépe vyhovující digitální tachograf schválený v mezinárodní zkušebně v Itálii. Nejlépe od společnosti, která poskytuje i doplňkové služby, aby měl zákazník vše pod jednou střechou. Nejen že mu firma měřící přístroje prodá, ale provádí také jejich instalaci a servis, případně školení obsluhy. Vše v jednom nabízí společnost Mechanika Teplice, dovozce a prodejce digitálních tachografů značky VDA Automotive.

Mechanika Teplice jde svým zákazníkům naproti. V rámci svých poskytovaných služeb nabízí také multimediální CD s výukou obsluhy přístroje na měření nazvaného digitální tachograf, a to ve formě školení řidičů a simulátoru. Se softwarem Online TIS WEB, který vyhodnocuje digitální data z karet řidičů, se pak zefektivňuje agenda vedená na počítači.

Na webu informace stručně a přehledně

Neví-li si budoucí provozovatel automobilové dopravy nad 3,5 tuny rady, společnost Mechanika Teplice provozuje i šikovně zvládnuté webové stránky, na nichž zájemce o digitální tachografy nalezne spoustu důležitých informací z oblasti jejich provozu včetně evropské legislativy, bez jejíž znalosti se neobejde.

Měření spotřeby

Jak zjistit přesnou spotřebu paliva a jak najít mezery, kde lze ještě ušetřit? Co třeba s EDM eco. ECO Consumption Measurement System, aneb digitální přístroj k měření spotřeby paliva, je další z výrobků, jejichž prodejcem je Mechanika Teplice. Díky němu může řidič vyhodnotit svůj styl jízdy a s tím spojenou spotřebu paliva. Přístroj na měření spotřeby zobrazuje mimo jiné ujetou vzdálenost, spotřebu paliva průměrnou i okamžitou, dobu a cenu jízdy.