Proč se obrátit na autorizovaný servis?

Má váš automobil technické problémy? Hledáte vhodný servis, kde vám ho dají do kupy? Ale ještě jste se nerozhodl pro ten správný? Dát své vozidlo profesionálům se zárukou, nebo se spíše ověřit na ne-autorizovaný servis? To jsou otázky, které budete při výběru vhodného autoservisu řešit. V dnešním článku se podíváme, zda se oprava v autorizovaném servisu vyplatí či nikoliv.

Když už se vám automobil pokazí, pak se budete ptát, kde si ho nechat opravit. Nad touto otázkou panují různé názory a otazníky. Lidé se často rozhodují podle ceny, kvality, jistoty a záruky.

Proč se obrátit na autorizovaný servis?

Hlavní výhodou je, že máte záruku na provedenou práci. Jestliže si necháte vozidlo opravit u kvalitního autorizovaného servisu, bude vám garantována dokonale provedená práce. Vaše Škoda Fabia tak bude v naprostém pořádku. Máte také jistotu, že vám byl například špatný alternátor vyměněn za nový alternátor stejného typu, co má v automobilu být a podobně. V autorizovaném servisu je vám zaručena rychlá oprava, která bývá až 3x rychlejší než v servisu bez autorizace. Těšit se můžete na profesionální přístup klientů a také na záruku na opravu, která bývá minimálně 14 dní.

Jaké jsou nevýhody autorizovaného servisu?

Tam, kde jsou výhody, jsou také nevýhody. U autorizovaného servisu vás nenadchne cena, která bývá vyšší než u neautorizovaného servisu. Navíc jsou poplatky za práci vyšší. S tím je ale nezbytné počítat, pokud chcete mít záruku kvality. Můžete si být ale jisti, že autorizovaný servis má na auto esa v rukávu a může vám nabídnout vysoce kvalitní služby.

Klady a zápory neautorizovaného servisu

Přední výhodou je u neautorizovaného servisu cena, která je nižší. Navíc jsou tyto servisy dostupné téměř v každém městě. Ale tyto výhody převažují nevýhody, jako je neprofesionální přístup, neopravitelné závady a podobně. Navíc vám může některý servis udělat na autě více škody než užitku.

Než si tedy vyberete vhodný autoservis, dejte všechna pro a proti. Stejně tak postupujte i v případě, že budete chtít vyměnit pneumatiky a budete hledat vhodný pneuservis. Kvalita by měla být vždy na prvním místě.

Sdílet článek