horské kolo

Příprava na cyklo sezónu

Trénujete doma na trenažéru a netrpělivě vyhlížíte příznivější dny pro první vyjížďku na kole? Už brzy si budete moci užít pohodový výlet s rodinou, zdolávat náročné stezky s partou přátel, nebo si vytvořit nový osobní rekord při výšlapu na Lysou. Možná jste sportovec solitér, ale ani v tomto případě se neobejdete bez spolehlivého parťáka, který vám bude oporou i v obtížně sjízdném terénu.

Pokud vám stále schází správný prostředek k naplnění volnočasových aktivit, nejlépe se poohlédněte ve specializované prodejně, kde vám odborníci poradí s konkrétními parametry a typy kol. V nabídce jsou zastoupeny bicykly pro muže, ženy i děti. Jednotlivé modely mají svá specifika týkající se řazení, konstrukce, geometrie rámu nebo pružení. Od všech těchto, a mnohých dalších, vlastností se odvíjí výběr kola. Samozřejmě záleží, jak často a v jakém prostředí plánujete jezdit.

Horské kolo – spolehlivý parťák v náročném terénu

Snad v žádné rodině dnes nechybí horské kolo, jež se postará o bezpečnou a pohodovou jízdu v náročnějším prostředí. Moderní horská kola se snadno ovládají, vykazují vysokou stabilitu a perfektní brzdný výkon. Výrobci pracují s nejmodernějšími materiály a technologiemi ovlivňujícími hmotnost jednotlivých komponent nebo energii vynaloženou při šlapání. Díky vzpřímenějšímu posedu navíc nebudete trpět bolestmi zad. Kvalitní odpružení podpoří kontakt kola s terénem a zvýší efektivitu a komfort jízdy.

Plynule a pohodlně na elektrokole

Ve městech a na vesnicích se velké oblibě těší nejen klasická silniční kola, ale také elektrokola. Přídavné motory zajišťují plynulejší jízdu do kopce a pomáhají jedincům s nižší fyzickou kondicí přesunout se kamkoli potřebují. Spolu s novým kolem si nezapomeňte pořídit povinnou výbavu a doplňky, s nimiž si pojistíte vlastní bezpečnost a bezpečnějšími se stanete i pro ostatní účastníky silničního provozu. Pamatujte také na pravidelnou údržbu a péči, která ovlivňuje celkový stav a životnost kola.

Sdílet článek