zakázkový 3d tisk zlín

Potřebujete předlohu? Nechte si ji vytisknout na 3D tiskárně

Máte v hlavě nápad. Potřebovali byste několik prototypů, abyste jej mohli posunout dál. Jak na to, aby vše nezůstalo jenom na papíře? Před pár lety nepředstavitelné, ovšem dnes to nejjednodušší řešení. Nechte si vytisknout reálnou 3D předlohu. Není na tom nic složitého. Stačí oslovit schopnou 3D tiskárnu, která zařídí, aby se vaše představy realizovaly a staly se skutečností. Výrobky z 3D tisku se dnes uplatňují v mnoha oborech. Mezi nejčastější patří automotive a strojírenství, výjimkou ale není ani šperkařství nebo například hračky.

Výrobci se navzájem liší, zejména škálou velikostí a typem tisku. My jsme se zaměřili na okolí baťovského Zlínska a nechali si vše vysvětlit od místních profesionálů. Dozvěděli jsme se, že 3D tisk – ve Zlíně je čím dál oblíbenější a prakticky využitelný. Firmy s vybavením jako tato dokáží vyrábět drobné výrobky, a to od velikosti několika milimetrů až po větší objekty měřící několik centimetrů, stačí jen zadat zakázkový 3D tisk Zlín. Zbytek záleží na vašem zadání. Zde jsou schopni tisknout jak prototypy výrobků, tak i kusy pro sériovou výrobu.

Jaký je postup?

Dříve než si objednáte 3D tisk, je třeba dodavateli zadat návrh. V tomto případě je to 3D model, který vytvoříte a odevzdáte jako předlohu. Stačí jej standardně odeslat na mailovou adresu. (formát STL, OBJ, AMF). Ne každý má ale k dispozici 3D model. V tom případě stačí zaslat technický výkres. Grafici si jej následně sami překreslí do 3D. Pokud technický výkres nemáte, ale přesně víte, co chcete, lze vše probrat na osobní schůzce, kde máte prostor svou vizi detailně popsat a rozebrat.

Kolik to bude stát?

Podle 3D modelu firma nasimuluje tisk. Díky tomu se dozvíte, jak dlouho by měl celý proces trvat. Následně je společnost schopna zaslat vám cenovou nabídku. Jakmile si ji navzájem schválíte, je vytvořena faktura může se tisknout. Jak se k vám výrobek dostane? Úplně hladce. Máte-li to k výrobci daleko, odešle vám produkt prostřednictvím ověřeného dopravce kdekoli po České republice.

Sdílet článek