Potíte se zdravě?

Nadcházející teplé jarní dny s sebou přinášejí jistě mnoho radosti a pozitivních okamžiků.
Po dlouhé zimě se většina z nás již nemůže dočkat, až vyrazí na výlet, za sportem, nebo alespoň na procházku. Ovšem ani jaro a s ním přicházející prosluněné dny nám nezaručí, že se zcela zbavíme stresu, spěchu a příležitostné nervozity.
Takže si to shrňme. Ať už jde o pozitivní či méně pozitivní situace, nahrává jaro také jedné nepříjemné záležitosti – budeme se potit o něco více.

Pravda o potu

Pocení bývá prezentováno jako něco navýsost odporného, ale není tomu tak.  Tvorba a vylučování potu jsou naopak velmi důležitou tělesnou funkcí. Právě potem odplavujeme z těla nebezpečné látky, pocením regulujeme svoji optimální tělesnou teplotu, a ač se to možná nezdá, právě pot upravuje i Ph naší pokožky.

Je všechno v pořádku?

Řeč je pochopitelně o „zdravém“ pocení. Nadměrné pocení nejenže může člověka pořádně obtěžovat, ale především může jít i o příznak některé nemoci. Proto se nevyplatí problém s nadměrným pocením řešit jen pomocí prostředků běžně dostupných v drogérii, ale je rozhodně lepší konzultovat své obtíže s lékařem – dermatologem.

Jak na to?

Ke standardům péče o tělo každého člověka by měla patřit jak důsledná a pravidelná hygiena, tak i používání prostředků péče o tělo a pokožku. K těm náleží samozřejmě i kosmetické přípravky, které zamezují nepříjemnému pocení a dodávají vám permanentní pocit svěžesti. Při zvýšeném pocení a obavách z nelibého zápachu můžete sáhnout i po přípravcích se speciální ochranou proti tělesnému pachu. Nezapomínejte ani na jednoduchou radu, kterou je volba vhodného oblečení, zejména pak materiálu odpovídajícího dané situaci.

Sdílet článek