závitové – kalibry

Náklady na výrobu ušetřete pomocí kalibrace

Náklady na výrobu nemusí být zrovna malé, tudíž se často hledají řešení k jejich úspoře. Ve firmách, kde se spoléhají na kontrolní měření zhotovených výrobků, záleží na přesném provedení, aby se nijak neovlivnilo správné fungování celých strojů. 

Kalibry se hodí na seřízení strojů

Stroje musí celkově fungovat naprosto spolehlivě a přesně, aby se produkce zmetků dostala na minimum. Právě při sériové výrobě se jistě vyplatí důraz na přesnost, aby se předešlo velkým ztrátám. Na trhu seženete nejrůznější varianty kalibrů, které pomohou k odhalení nesprávně seřízených strojů a chybných pracovních postupů. Kalibrace dopomáhá k efektivnímu splnění jakostních norem, kvality a nesporně zjednoduší a zrychlí práci týkající se těchto druhů výrobků. Válečkové kalibry a jiné druhy se vyrábějí s důrazem na přesnost a na rozměry požadovaných norem. Výběr zaměřte na lícování a na rozměry průměru. Existují v oboustranném nebo jednostranném provedení. U nástroje nechybí na rukojeti zmetková i dobrá strana, díky čemuž se jednoduše odhalují nepřesnosti rychlým kontrolováním. Bez problémů si lze vyžádat neobvyklé délky, chromování atd. zvolíte si třeba druh s odvzdušňovací drážkou pro měření neprůchozích otvorů. 

Kalibry v běžném i atypickém provedení

K výhodám patří, že specialisté vám poskytnou všechny druhy závitů za výhodnější ceny. Můžete si zvolit nejen závitové – kalibry, válečkové, varianty s drážkou pro zachycování nečistot, ale také trny pro vnitřní závity a kroužky pro vnější. Dostanete modely včetně UNJEF, UN, UNS, NPTF, UNJ a další. Spolehněte se na vysokou odolnost proti poškození a mechanickému opotřebení u veškerého sortimentu. Žádejte například speciální druhy podle vašich individuálních nákresů, dále obkročné, třmenové. Podle vašich konkrétních požadavků se dodá i kalibrační protokol.

Sdílet článek