Škoda Kodiaq

Na scénu přichází „Škodiak“ – velké SUV ze stáje Škoda

Co si představíte pod pojmem kodiak? Není to tak dávno, kdy slovo označovalo jednoho z největších poddruhů medvěda velkého. V poslední době se kodiak objevuje především v motoristických magazínech. Stačí nahradit poslední písmeno písmenem „q“ a vznikne název zbrusu nové škodovky. Toužíte-li po velkém SUV, máte ho mít! Škoda Kodiaq je nejnovějším počinem mladoboleslavské automobilky a nutno podotknout, že se opravdu povedla.

Škoda Kodiaq budí emoce. Snad velikostí a dost možná i designem. Rozhodně jde o majstrštyk, který se šéfdesignérovi Jozefovi Kabaně a jeho týmu povedl. Pro Škodu jde o významný krok směrem do neprobádaného segmentu velkých SUV.

Design největší škodovky všech dob vychází z populární studie Vision S a nechybí typické prvky pro současnou modelovou řadu. V interiéru dominují vertikální prvky a pro přístrojovou je typická přehlednost a účelnost.

Úctyhodné rozměry. I tak lze hovořit o délce 4,7 metru, šířce 1,8 metru a rozvoru téměř 2,8 metru. Škoda Kodiaq je opravdu velké auto a pojme až sedmičlennou posádku. Poslední řada přitom nabízí dostatek prostoru i pro osoby s výškou kolem 180 cm.

Škoda

Ve srovnání s prostorným Superbem nabízí „Škodiaq“ ještě více místa. Je vyšší a má o 60 litrů větší zavazadelník. Základním objemem 720 litrů to ovšem nekončí – stačí sklopit sedadla a naskytne se vám pohled na prostor, který pojme přes 2000 litrů. A pokud naopak přidáte třetí řadu sedadel, stále vám zůstane poměrně dost místa.

Velké SUV značky Škoda je nabité moderními technologiemi a „simply clever“ detaily. Za zmínku stojí například přední kamera area view pro jednodušší parkování. Anebo inovativní prvek dveří  – lišta, která se při otevření automaticky vysune a brání odření.

Co dodat závěrem? Kodiaq je trefou do černého. Tohle se mladoboleslavské automobilce povedlo, ostatně jako celá poslední modelová řada. Vždyť Škoda Fabia byla samotným šéfem koncernu označena jako nejhezčí malé auto…

A kolik bude „esúvéčko“ stát? Přesné ceny zatím nebyly zveřejněny. Sledujte ceník Škody Kodiaq a budete v obraze!

Sdílet článek