půjčovna dodávek Praha

Krize dostupnosti řemeslníků? Řešením je stavba svépomocí

Pozvat si na stavbu domu firmu a vrhnout se do projektu svépomocí bylo ještě donedávna poměrově pomyslných 50:50. Každý zkrátka dával přednost něčemu jinému. Časy se ale mění a díky proměnám společnosti a trhu, které, ať chceme nebo nechceme, se v mnohém mění i přístup lidí. I proto se dnes, oproti ostatním letům, výrazně zvyšuje počet staveb, které vznikají svépomocí. Vedle nedostatku řemeslníků, jejichž zkrácený provoz, nebo dokonce existenci, má na svědomí celosvětová pandemie, jsou důvodem k stavení vlastníma rukama finance. Ceny firem i developerů jsou přeci jen vysoké a v časech finanční nejistoty si řada lidí rozmyslí, kolik a do čeho chce investovat.

S dodávkou pro snadnější převoz

Pokud si i vy pohráváte s myšlenkou, že byste se do stavby svépomocí pustili, měli byste být připraveni na všechno, co vás čeká. A je toho dost – výběr pozemku, prostudovat projekt domu, správný výběr materiálů a nářadí, stavební povolení a veškeré náležitosti, plus samotná fyzická práce. Budete-li opravdu sám sobě profesionálem ve všech oblastech, budete také kopat základy, zavádět veškerá potrubí, ale i dráty, budovat zdi i stropy, stavět střechu, starat se o fasádu a tak dále. A to není vše. Pak přijdou na řadu interiéry – podlahy, obklady, zateplení a vše, na co si jen vzpomenete. Ale nelekejte se. Technika i veškerý stavební materiál jsou dnes dostupné, nic z toho nebude problém. Samozřejmě za předpokladu, že vám nechybí alespoň základní dávka šikovnosti a zručnosti. Pak už zbývá jen nasmlouvat si kamarády, nastudovat projekt a pustit se do práce. Dobrou zprávou je existence slušně vybaveného vozového parku, ve kterém si vyberete jakkoli velký vozík, nebo dokonce dodávku. Na těch následně uvezete vše, na co si vzpomenete. Doporučujeme například firmu, jako je půjčovna dodávek Praha, kde na vás čekají užitkové vozy předních značek. Více informací najdete například zde https://www.van2go.cz/uvod.html.

Jak nestavět věčnost?

Disciplína – bez té se u stavby svépomocí neobejdeme. Sestavte si časový plán a snažte se jej co nejlépe dodržovat. Hrubou stavbu a střechu byste měli mít hotovou do zimy, pak se můžete věnovat ostatním krokům. Nebojte se ani požádat o radu profesionály. Žádný inženýr z nebe nespadl a právě specialisté vás mohou nasměrovat na správnou cestu.

Sdílet článek