Koupete se rád v rybníku?

Jestli jste někdy otevřeli – byť potajmu – nějaký časopis pro ženy, zejména v letním období jste zde mohli narazit na děsuplný článek o tom, co potká dámské intimní orgány v případě, že jejich majitelka nevěnuje pozornost čistotě vody v rybníku.
Celkem logicky jste tudíž článek nejspíše přeskočili, že? Napadlo vás však, že bakterie a viry číhají ve vodě i na jiné partie těla, a to i na takové, které již nejsou výlučně dámskou záležitostí?
Bakterie a viry bývají totiž příčinou infekcí projevujících se žaludečními a střevními obtížemi, dokonce i průjmy s velmi vážným průběhem. Nezřídka takové organismy zapříčiňují í onemocnění uší, nosu, hrtanu a kůže.
Velkým problémem přírodních vodních ploch jsou sinice.  Vytvářejí látky působující někdy i velmi vážné otravy. Pokud však sinice nevytvořily charakteristický vodní květ, nemělo by vám vykoupání v takové vodě uškodit. Nevhodná je koupel právě při přítomnosti vodního květu. Zejména alergici by měli být na pozoru. Při kontaktu jim hrozí vyrážky, rýma či podráždění očí. Při koupání také nechtíc můžete trochu vody spolknout a do vašeho těla se tak dostanou sinice i se svými toxiny. Podle jejich množství a druhu vám tak mohou nadělit obtíže od lehké akutní otravy přes bolest hlavy až po závažné jaterní problémy. Víte, že během koupání můžete vypít až dvě deci rybniční vody? To už je dost v případě, že se v ní sinice vyskytují.
Pozornost věnujte také samotnému okolí rybníky. Při velkém výskytu vodních plžů a ptáků hrozí onemocnění kožními parazity. To se projeví velmi nepříjemným svěděním a zarudnutím pokožky.
Paraziti se totiž v určitém vývojovém stádiu uvolňují z měkkýše do vody a hledají vodního ptáka, aby mohli dokončit svůj vývoj. Pokud místo vyhlédnuté kačeny narazí na vás, nebudou se odříkat a vniknou vám do kůže také.  Obvykle poměrně rychle zahynou, ale úpornému svědění, skvrnám a puchýřům se nejspíš nevyhnete.

Jestli jste někdy otevřeli – byť potajmu – nějaký časopis pro ženy, zejména v letním období jste zde mohli narazit na děsuplný článek o tom, co potká dámské intimní orgány v případě, že jejich majitelka nevěnuje pozornost čistotě vody v rybníku.Celkem logicky jste tudíž článek nejspíše přeskočili, že? Napadlo vás však, že bakterie a viry číhají ve vodě i na jiné partie těla, a to i na takové, které již nejsou výlučně dámskou záležitostí?Bakterie a viry bývají totiž příčinou infekcí projevujících se žaludečními a střevními obtížemi, dokonce i průjmy s velmi vážným průběhem. Nezřídka takové organismy zapříčiňují í onemocnění uší, nosu, hrtanu a kůže.Velkým problémem přírodních vodních ploch jsou sinice.  Vytvářejí látky působující někdy i velmi vážné otravy. Pokud však sinice nevytvořily charakteristický vodní květ, nemělo by vám vykoupání v takové vodě uškodit. Nevhodná je koupel právě při přítomnosti vodního květu. Zejména alergici by měli být na pozoru. Při kontaktu jim hrozí vyrážky, rýma či podráždění očí. Při koupání také nechtíc můžete trochu vody spolknout a do vašeho těla se tak dostanou sinice i se svými toxiny. Podle jejich množství a druhu vám tak mohou nadělit obtíže od lehké akutní otravy přes bolest hlavy až po závažné jaterní problémy. Víte, že během koupání můžete vypít až dvě deci rybniční vody? To už je dost v případě, že se v ní sinice vyskytují.Pozornost věnujte také samotnému okolí rybníky. Při velkém výskytu vodních plžů a ptáků hrozí onemocnění kožními parazity. To se projeví velmi nepříjemným svěděním a zarudnutím pokožky.Paraziti se totiž v určitém vývojovém stádiu uvolňují z měkkýše do vody a hledají vodního ptáka, aby mohli dokončit svůj vývoj. Pokud místo vyhlédnuté kačeny narazí na vás, nebudou se odříkat a vniknou vám do kůže také.  Obvykle poměrně rychle zahynou, ale úpornému svědění, skvrnám a puchýřům se nejspíš nevyhnete.

Sdílet článek