Kalibrace od specialistů

Důraz na přesnost je v průmyslové výrobě klíčový. Pokud chcete patřit mezi špičku v oboru, případně být tím nejlepším výrobcem a dodavatelem, musíte mít sami oporu v těch nejlepších. Řeč je o kalibrech. Kalibrace je důležitým krokem nejen ke zkvalitnění vaší produkce, ale také podnětem ke zlepšení firemního renomé. Základní informace o této problematice se dozvíte v následujících odstavcích.

Co jsou to kalibry?

Kalibr, chcete-li měrka, je šikovným nástrojem, který coby přísný policista kontroluje výstupní rozměry (vnější i vnitřní) a tvary. Upozorní vás na to, zda hodnoty odpovídají, či neodpovídají normě. Kalibry byly vynalezeny proto, aby se zrychlila a zkvalitnila strojírenská výroba. Řešení pomocí kalibrů je jednoduché a velmi levné. Malé kovové součástky o přesných rozměrech se vyrábí z kalené oceli a jsou tak velmi odolné vůči vnějším vlivům opotřebení, zejména také vůči rychlým pohybem a třením vyvíjenému teplu. Vaše kalibry by měly odpovídat normám od ČSN 25 3100 až po ČSN 25 3502.

Typy kalibrů

Kalibry se dělí podle typu využití na válečkové, třmenové a závitové. Například závitové kalibry sestávající se většinou z ocelového závitového trnu a dobrého a zmetkového závitového kroužku o specifických rozměrech, které klient požaduje. Dají se objednat i samostatné nastavovací kroužky pro nastavení měřících přístrojů.

Kam se obrátit

Jak už je to asi všude, v otázce jakéhokoliv prvku podnikání a výroby se každý z nás snaží ušetřit, jak to jen jde, aby byl výsledný profit co nejvyšší. V otázce kalibrů se nevyplatí příliš šetřit a opravdu vybírat výrobce, kteří se řídí předepsanými normami a používají kvalitní materiály, jelikož zmetková výroba se ve výsledku může o to více prodražit a riziko jejího vzniku je s kalibry od neosvědčeného výrobce mnohonásobně vyšší. Dobré ceny na českém trhu, rychlé dodání a nejpřesnější broušení nabízí například Michovský Tools na www.kalibry.cz.