Jaké zimní pneumatiky vybrat?

zimní pneu

Už jste připravení na zimu? Nebo automobil v období od listopadu do března necháváte stát v poklidu garáže a raději využíváte služeb veřejné dopravy? Pokud nepřestáváte jezdit ani v zimě, jistě respektujete literu zákona č. 361/2000 Sb. a máte přezuto na zimní pneumatiky. Ostatně jen hazardér se svým životem by po ledě a sněhu jezdil na letních gumách.

Jaké pneu pro vozidla nižší a střední třídy?

Jezdíte Škodou Fabií či CitiGo nebo Volkswagenem Polo? Pak jistě oceníte, když i zimní pneu na tento typ vozů sedne jako ulitá. Vyzkoušejte Matador MP 54 Sibir Snow, jejíž výrazný směrový dezén má vysoký záběr a zastaví na ledu i sněhu. Kromě toho má pneu vylepšenou bezpečnost na mokru a díky nejnovějším použitým technologiím s ní zažijete pohodový komfort jízdy. Většina jejích uživatelů je s tímto typem pneu spokojená a oceňuje hlavně poměr cena/výkon, nízkou hlučnost, dobré jízdní vlastnosti a relativně malý valivý odpor.

Pneu nakupujte na internetu

Nejlevněji pořídíte zimní pneumatiky už tradičně na internetu v pohodlí domova. Výhodou je nabídka těch e-shopů, které mají zimní pneu ihned skladem, takže na jejich dodání nemusíte čekat bůhví jak dlouho.

Jezdíme v zimním období

Ať je léto, nebo zima, vždycky chceme do cíle své cesty dojet bezpečně a bez nehody. V zimním období to platí dvojnásobně, zvláště když vozovky jsou pokryté vrstvou sněhu nebo ledu. Zvládnout jízdu na takové vozovce vyžaduje mimo zručnosti v řízení také nešlapat prudce na pedály plynu a brzd. Jízda v zimě by měla být plynulá a rozvážná a vždy s určitou časovou rezervou. Je vhodnější si přivstat a dopřát si pár minut navíc, než řídit v časovém tlaku. Pokud se na jízdu po sněhu necítíte, je lepší vůbec autem nevyjíždět a nechat se svézt raději jiným dopravním prostředkem. Jestliže přesto vyjedete, nezapomeňte vždycky pořádně očistit váš automobil od sněhu. Tato banální rada totiž zachránila život již mnoha lidem.