Jak udělat dětem správnou svačinu

Ještě máte v živé paměti, jak vaše dítě bylo malé miminko a oblékali jste mu krásné dětské oblečení a vybírali, která dětská postýlka bude pro něj ta nejlepší a teď už chodí do školy a pořídili jste mu kvalitní zdravotné matrace a jako rodiče máte jistě spoustu starostí. Dbáte však za všech okolností na zdraví vašich dětí.

Svačina od tatínka

Možná v ranním shonu nestihnete se ani vy ani vaše dítě najíst. Dítě pak může být ve škole unavené nebo nesoustředěné vlivem nedostatku potřebných látek pro správné fungování mozkových buněk. Následně může se dítěti zhoršit prospěch ve výuce či může být více ve stresu. Řešením může být, že mu do aktovky sbalíte dobrou svačinu do školy. Často se ve školách objevují automaty s jídlem, kde si studenti mohou koupit nejrůznější pochutiny jak jsou chipsy nebo příliš slazené limonády, což není úplně ideální pro jejich výživu.

Obsah svačiny

Zařaďte do přípravy svačiny vašich dětí cereálie, ovoce a zeleninu, celozrné pečivo, sýr, vejce, jogurty, kvalitní šunky, zkrátka živočišné bílkoviny. Také dbejte na to, aby měli dostatek vhodných tekutin, nejlépe neslazených.

Co nepatří do svačiny

Vašim dětem by se neměly moc ve svačinových krabičkách objevit uzeniny ve formě párků v rohlíku, salámů hamburgerů atd. Také příliš slazené tekutiny nebo bonbony a jiné sladké nezdravé pochutiny.