Hodinky Orient a hodinky Mustang

V dnešním pokračování článků si představíme opět několik dalších světoznámých výrobců hodinek. Poznejte historii firem, které se zaměřují na výrobu hodinek po několik desítek let.

Hodinky Orient

Firma Orient Watch Co. Ltd. byla založena v červenci 1950 v Tokiu. Ale její historie začala už v roce 1901, kdy si tehdy ještě neznámý človíček jménem Shogoro Yoshida otevřel velkoobchodní sklad hodinek v Ueno v Tokiu. Od výroby mechanických hodinek, pokračovala firma Orient Watch Co. Ltd. K výrobě analogových quartz hodinek. Dnes se jedná o velice uznávanou a celosvětově rozšířenou značkou nabízející velice kvalitní, designově velice dobře vypadající náramkové hodinky Orient.

Hodinky Mustang

Mustang je firma, jež byla založena jistým panem Hermanem (někdy kolem roku 1952). Firma Mustang se zaměřovala zpočátku na výrobu oblečení (pro honáky dobytka). Věhlas si získaly zejména kalhoty značky Mustang, které se v hojném počtu prodávají i dnes. Hodinky Mustang se na trhu objevily daleko později – první Mustang hodinky se začaly prodávat v roce 2005. I přes to se však firmě Mustang podařilo za tak krátkou dobu ovládnout trh s hodinkami. Zákazníky oslovil atraktivní a neotřelý vzhledem hodinek. Další jejich velkou předností a dalším důvodem, proč jsou Mustang hodinky tak oblíbeny mezi lidmi, je jejich vysoká kvalita, na kterou je kladen velký důraz při výrobě. Nelze také opomenout i jejich vysokou odolnost. Díky těmto faktorům se staly hodinky Mustang vyhledávanou komoditou na trhu.

Poznámka: Pokud si upřednostňujete cenu před unikátním vzhledem hodinek, neuděláte chybu, když se pořídíte hodinky Casio.

Sdílet článek